10

Ogłoszenia parafialne

XIX Niedziela Zwykła

 1. Kończy się diecezjalna piesza pielgrzymka na Jasną Górę.  Istnieje możliwość dotarcia autokarem na ostatni etap pielgrzymki. Zbiórka jutro o godz. 22:20 przy kościele. Koszt 90 zł. Zapisy w zakrystii. Liczba miejsc jest bardzo ograniczona.
 2. Przypominamy, że w miesiącu sierpniu poradnia rodzinna jest nieczynna.
 3. W środę Noc Fatimska. W czasie Mszy św. o godz. 20:00 podziękujemy za posługę w naszej parafii i pożegnamy księdza Andrzeja i ks. Szymona, którzy decyzją ks. Biskupa od 22 sierpnia zostają przeniesieni do posługi w innych parafiach naszej diecezji. W tym dniu modlitwa różańcowa w ramach czuwania. Szczegółowy plan wywieszony jest w gablotce.
 4. W piątek odpust parafialny. Uroczystej Eucharystii o godz. 12:00 będzie przewodniczył i słowo wygłosi ks. Tomasz Sałatka. W tym dniu Msze św. w naszej parafii o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00. Błogosławieństwo ziół i kwiatów w czasie każdej Mszy św. Taca w tym dniu przeznaczona jest na pomoc w remontach dla uboższych parafii.
 5. W sobotę dzień imienin ks. bp. Stefana Regmunta. Pamiętajmy w modlitwie o naszym Pasterzu.
 6. Parafialny Zespół Caritas zwraca się z prośbą o zbiórkę przyborów szkolnych dla dzieci z rodzin potrzebujących. Kartki z informacją wyłożone są na bocznym ołtarzu. Przygotowane paczki można zostawiać na plebanii. Już teraz składamy serdeczne podziękowanie za zaangażowanie się w tę formę pomocy. Bóg zapłać.
 7. W tym tygodniu w liturgii wspominać będziemy:- w poniedziałek – św. Klarę,
  - w czwartek –  św. Maksymiliana Marię Kolbego, - w piątek – Wniebowzięcie Najświętszej Marii Panny – uroczystość nakazana – obowiązek uczestnictwa w Eucharystii, w tym dniu nie obowiązuje post, jest to także wspomnienie Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej z Rokitna – głównej patronki naszej diecezji,
 8. Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Prusa. Troskę o naszą świątynię polecamy w tym tygodniu mieszkańcom ul. Wyspiańskiego.
 9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
 10.  W tym tygodniu pożegnaliśmy ś.p.  Alinę Gąsowską,Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…
03

Ogłoszenia parafialne

XVIII Niedziela Zwykła

 1. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym nie ma w naszej parafii Mszy św. o godz. 13:15, natomiast jest Msza św. o godz. 20:00.
 2. Dziś zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 9:00.
 3. Trwa diecezjalna piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Wśród pielgrzymów jest także grupa z naszej parafii. Polecamy ich modlitewnej pamięci.
 4. Trwa modlitwa różańcowa prowadzona przez Róże Żywego Różańca według planu wywieszonego w gablotce. Zachęcamy do wspólnej modlitwy w intencjach pielgrzymów, rekolekcji i parafii – szczególnie w czasie przygotowań do parafialnego odpustu.
 5. W miesiącu sierpniu poradnia rodzinna będzie nieczynna.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca.
 7. Ksiądz Andrzej oraz ks. Piotr odwiedzą swoich chorych w sobotę, 9 sierpnia. Początek odwiedzin o godz. 8:00.
 8. Parafialny Zespół Caritas zwraca się z prośbą o zbiórkę przyborów szkolnych dla dzieci z rodzin potrzebujących. Kartki z informacją wyłożone są na bocznym ołtarzu. Przygotowane paczki można zostawiać na plebanii. Już teraz składamy serdeczne podziękowanie za zaangażowanie się w tę formę pomocy. Bóg zapłać.
 9. W tym tygodniu w liturgii wspominać będziemy:- w poniedziałek – św. Jana Marię Vianneya,
  - w środę – Przemienienie Pańskie – święto, - w piątek – św. Dominika, - w sobotę – św. Teresę Benedyktę od Krzyża – święto,
 10. Taca przyszłej niedzieli przeznaczona jest na KUL i IFT w Zielonej Górze.
 11. Dziękujemy z posprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Żeromskiego. Troskę o naszą świątynię polecamy mieszkańcom ul. Prusa.
 12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
 13. Bóg odwołał do wieczności śp. Mieczysława Ważnego,Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…
29

Ogłoszenia parafialne

Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła

 1. Rozpoczął się okres wakacyjny. Od przyszłej niedzieli przez cały okres wakacji nie będzie w naszej parafii Mszy św. o godz. 13:15, natomiast będzie Msza św. o godz. 20:00.
 2. Jutro dzieci z naszej parafii wyjeżdżają na kolonie. Zbiórka przy kościele o godz. 7:30. Uczestników i opiekunów polecamy modlitewnej pamięci parafian.
 3. Jutro ostatnie nabożeństwo czerwcowe o godz. 17:30.
 4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Ksiądz Szymon odwiedzi swoich chorych w sobotę. Początek odwiedzin o godz. 8:00.
 5. Zmiana tajemnic Żywego Różańca w najbliższą niedzielę, po Mszy św. o godz. 9:00.
 6. Przed nami okres wakacyjno-urlopowy. Zachęcamy do uczestnictwa w pielgrzymkach i rekolekcjach. W ramach XXXIV Pielgrzymki Głogowskiej zbiera się grupę biało-niebieska, która wyruszy z naszego miasta. Szczegóły na plakacie i u ks. Szymona. 
 7. W gablotce można zapoznać się także z informacjami o pielgrzymkach:- autokarowej na Jasną Górę – organizowanej przez Biuro Radia Maryja, - pieszej do Rokitna – organizowanej przez Siostry Elżbietanki - oraz innych – nie tylko z terenu naszej diecezji.
 8. W zakrystii oraz biurze Radia Maryja można zapisać się, jako duchowy pielgrzym na pielgrzymkę rolników, która wyruszy z Otynia 2 lipca.
 9. W tym tygodniu w liturgii wspominać będziemy:- w czwartek – św. Tomasza, Ap. – święto,
 10. Jeszcze raz składamy wielkie podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przeżycie parafialnego festynu.
 11. Spotkanie z Europosłem Andrzejem Dudą dziś, o godz. 16:00 w świetlicy „Bajka” przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Żarach, przy ul. kard. Wyszyńskiego.
 12. Troskę o naszą świątynię polecamy mieszkańcom ul. Partyzantów i Fredry.
 13. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
 14. Bóg odwołał do wieczności śp. Walentynę Godek, Bronisława Sawicz oraz Eugeniusza Rutkowskiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…