30

Ogłoszenia parafialne

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Decyzją ks. Bpa Diecezjalnego został przeniesiony do posługi w sanktuarium Matki Bożej - Jutrzenki Nadziei w Grodowcu ks. Piotr Sudoł. W przyszłą niedzielę (6 września) na Mszy Św. o g. 12:00 pragniemy podziękować ks. Piotrowi za posługę w naszej parafii. Tradycją lat ubiegłych, grupy działające przy naszej parafii mogą przekazać swoją dobrowolną ofiarę na wspólną pamiątkę. Ofiary można składać do piątku (4 września) u ks. proboszcza.
 2. Gorąco i serdecznie witamy w naszej parafii nowego ks. wikariusza ks. Adama Żygadło, który przyszedł do nas z parafii z Lubska. Życzymy ks. Adamowi wszelkich potrzebnych łask od Boga płynących i nieustannej opieki Maryi Wniebowziętej na każdy dzień posługi.
 3. Kończy się okres wakacyjny. Od przyszłego tygodnia powraca Msza Św. o g. 13:15, a nie będzie już Mszy Św. o g. 20:00.
 4. We wtorek rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Zapraszamy uczniów, rodziców i pracowników szkół z terenu naszej parafii na Mszę Św. o g. 8:00. Natomiast całą społeczność szkół katolickich zapraszamy na Mszę Św. o g. 9:00.
 5. Wszystkie dzieci z klas I podstawowych zapraszamy na poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych w przyszłą niedzielę na Mszę Św. o g. 12:00.
 6. Spotkanie katechetów uczących na terenie naszej parafii - w czwartek o g. 18:30 na plebanii.
 7. Dziękujemy wszystkim, którzy ofiarowali przybory szkolne. Nasz Parafialny Zespół Caritas rozdał je dzieciom potrzebującym. Serdeczne Bóg zapłać.
 8. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spotkanie Przyjaciół Paradyża w czwartek po Mszy Św. wieczornej na plebanii. Chorzy, których odwiedzał ks. Piotr Sudoł, zostaną odwiedzeni w piątek, a chorzy ks. Piotra Pluty - w sobotę. Początek odwiedzin o g. 8:00.
 9. Zmiana tajemnic Żywego Różańca w najbliższą niedzielę po Mszy Św. o g. 9:00.
 10. W niedzielę, 6 września, Diecezjalna Pielgrzymka Ruchu „Światło-Życie” i Kościoła Domowego do Rokitna.
 11. W dniach od 4. do 6. września w domu rekolekcyjnym w Żarach-Kunicach odbędą się rekolekcje o Intronizacji N.S.P.J. Konferencje poprowadzi o. Andrzej Zając i p. Ewa Nosiadek. Głównym tematem rekolekcji będzie 250-lecie ustanowienia święta N.S.P.J. i Intronizacji w naszych rodzinach. Zapisy przyjmowane są pod numerami telefonów: 503 135 922 lub 601748188.
 12. W przyszłą niedzielę o g. 11:30 w par. św. Józefa Oblubieńca w Żarach zostanie odprawiona uroczysta Msza Św. Dziękczynna w XXXV rocznicę powstania NSZZ „Solidarność” poprzedzona wprowadzeniem relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki - patrona „Solidarności”.
 13. Troskę o świątynię w tym tygodniu polecamy mieszkańcom z ul. Żeromskiego i Prusa.
 14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.
 15. Bóg zapłać za złożone ofiary. Za tydzień ogólno-diecezjalna zbiórka do puszek na pomoc przy budowie klasztoru sióstr Benedyktynek we Lwowie.
 16. Zapraszamy do naszego sklepiku oraz na naszą stronę internetową: www.wnmpzary.pl
23

Ogłoszenia parafialne

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś ostatnia niedziela pracy duszpasterskiej w naszej parafii ks. wikariusza Piotra Pluty. Raz jeszcze wyrażamy mu wielkie Bóg zapłać za pięcioletnią pracę w naszej parafii i życzymy wszelkich potrzebnych łask i nieustannej opieki naszej patronki Maryi Wniebowziętej na każdy dzień posługi w kolejnych placówkach.Jednocześnie od jutra obowiązki ks. wikariusza obejmie w naszej parafii ks. Adam Żygadło, który przychodzi do nas z parafii z Lubska, a którego powitamy w przyszłą niedzielę.
 2. Jutro w poniedziałek kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 3. W środę (26 sierpnia) obchodzić będziemy uroczystość N.M.P. Częstochowskiej.
 4. Parafialny Zespół Caritas jeszcze do środy (26 sierpnia) prowadzi zbiórkę przyborów szkolnych dla dzieci z rodzin potrzebujących naszej parafii. Przybory szkolne możne zostawiać na plebanii lub przy bocznym ołtarzu. Przybory PZC będzie rozdawał w czwartek (27 sierpnia). Za już złożone - dziękujemy.
 5. W dniach od 4. do 6. września w domu rekolekcyjnym w Żarach-Kunicach odbędą się rekolekcje o Intronizacji N.S.P.J. Konferencje poprowadzi o. Andrzej Zając i p. Ewa Nosiadek. Głównym tematem rekolekcji będzie 250-lecie ustanowienia święta N.S.P.J. i Intronizacji w naszych rodzinach. Zapisy przyjmowane są pod numerami telefonów: 503 135 922 lub 601748188.
 6. Dziękujemy za posprzątanie naszego kościoła mieszkańcom z Alei Wojska Polskiego numery nieparzyste do torów. Troskę o świątynię w tym tygodniu polecamy mieszkańcom z Alei Wojska Polskiego za torami do końca.
 7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.
 8. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 9. Zapraszamy do naszego sklepiku oraz na naszą stronę internetową: www.wnmpzary.pl
09

Ogłoszenia parafialne

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W dzisiejszą niedzielę gościmy w naszej parafii ks. Grzegorza Zwolińskiego, który posługuje w dalekim Kirowie w Rosji, a który głosi nam dziś Słowo Boże, rozdaje foldery i zbiera ofiary na działalność w swojej parafii.
 2. W okresie wakacji nie ma Mszy Św. o g. 13:15, natomiast jest Msza Św. o g. 20:00.
 3. W środę (12 sierpnia) przypada I rocznica śmierci ks. proboszcza Tadeusza Dobruckiego. Zapraszamy na wieczorną Mszę Św. w Jego intencji.
 4. Trwa Diecezjalna Piesza Pielgrzymka, która w środę (12 sierpnia) wkracza na Jasną Górę. Wśród pielgrzymów są nasi parafianie. Polecamy ich modlitewnej pamięci.
 5. W czwartek (13 sierpnia) kolejne Czuwanie Fatimskie. Podczas Mszy Św. o g. 20:00 podziękujemy za pięcioletnią posługę w naszej parafii ks. Piotrowi Plucie. Szczegółowy plan wywieszony jest w gablocie.
 6. W sobotę (15 sierpnia) uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. - dzień odpustu w naszej parafii. Uroczystości odpustowej o g. 12:00 przewodniczyć będzie ks. Janusz Piotrowski - proboszcz parafii św. Piotra w Offenbach w Niemczech. Porządek Mszy Św. w tym dniu o g. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00. Błogosławieństwo ziół i kwiatów w czasie każdej Mszy Św.
 7. W przyszłą niedzielę (16 sierpnia) przypada dzień imienin Biskupa Diecezjalnego Stefana Regmunta. Pamiętajmy o naszym Pasterzu w modlitwach. Niech dobry Bóg darzy Go błogosławieństwem, łaską zdrowia, a Maryja otacza opieką.
 8. Parafialny Zespół Caritas zwraca się z prośbą o zbiórkę przyborów szkolnych dla dzieci z rodzin potrzebujących naszej parafii. Przybory szkolne możne zostawiać na plebanii lub przy bocznym ołtarzu. Chcemy je rozdać 27 sierpnia w sobotę. Za już złożone - dziękujemy.
 9. Dziękujemy za posprzątanie naszego kościoła i złożenie ofiary mieszkańcom z ul. Partyzantów i Obrońców. Troskę o świątynię w tym tygodniu polecamy mieszkańcom z Alei Wojska Polskiego numery parzyste do torów.
 10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.
 11. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 12. Zapraszamy do naszego sklepiku oraz na naszą stronę internetową: www.wnmpzary.pl