26

Ogłoszenia parafialne

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W lipcu i w sierpniu,  nie ma Mszy Św. o g. 13:15, natomiast jest Msza Św. o g. 20:00.
 2. Dzisiaj, 26 lipca, wspominamy św. Joachima i Annę, dziadków Pana Jezusa. Pamiętajmy o naszych dziadkach i babciach w naszych modlitwach.
 3. Dziś w salce na plebanii odbędzie się spotkanie informacyjne przed XXXV Głogowską Pielgrzymką Pieszą. Chętnych do pielgrzymowania serdecznie zapraszamy.
 4. W czwartek, 30 lipca, o g. 9:00 zostanie odprawiona Msza Św., po której wyruszy pod przewodnictwem ks. Piotra Sudoła, pielgrzymka do Medjugorie. Do tej Mszy Św. można jeszcze składać intencje i prośby do skrzynki przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy, które pątnicy będą omadlać i zawiozą do Medjugorie.
 5. W sobotę kancelaria będzie nieczynna.
 6. Ks. Piotr Pluta odwiedzi swoich chorych w najbliższą sobotę od g. 8:00.
 7. W sobotę rozpoczyna się sierpień - miesiąc abstynencji.
 8. W sobotę, 1 sierpnia, przypada 71 rocz. wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w modlitwach o obrońcach naszej Ojczyzny.
 9. W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o g. 9:00 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 10. Dziękujemy za posprzątanie naszego kościoła i złożenie ofiary mieszkańcom z ul. Pokoju numery nieparzyste. Troskę o świątynię w tym tygodniu polecamy mieszkańcom z ul. Fredry i Kalinowskiego.
 11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.
 12. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 13. Zapraszamy do naszego sklepiku oraz na naszą stronę internetową: www.wnmpzary.pl

ks. Paweł Konieczny - proboszcz,  ks. Piotr Pluta - wikariusz,  ks. Piotr Sudoł - wikariusz

W sobotę, 1 sierpnia, zapraszamy do naszego kościoła na koncert w ramach „PRZEDSIONKA RAJU”, w którym wystąpią Camilla Bachhausen na fletach prostych i Allan Rasmussen na klawesynie. Początek koncertu o g. 19:30.
W związku z tym w przyszłą sobotę Msza Św. wieczorna będzie odprawiona o g. 17:00.

19

Ogłoszenia parafialne

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W lipcu i w sierpniu,  nie ma Mszy Św. o g. 13:15, natomiast jest Msza Św. o g. 20:00.
 2. Dzisiaj w parafii Matki Bożej Szkaplerznej w Kunicach uroczystość odpustowa o g. 13:00.
 3. Z racji przypadającego w sobotę wspomnienia św. Krzysztofa - patrona kierowców i podróżnych, od dzisiaj do przyszłej niedzieli trwać będzie XVI Tydzień Bezpiecznego Kierowcy. W gablocie można przeczytać Apel Krajowego Duszpasterstwa Kierowców i MIVA Polska. Zachęcamy do propagowania na drogach naszego kraju hasła: „Kierujmy się Miłością na Drodze”. W sobotę po Mszy Św. rannej i wieczornej - błogosławieństwo pojazdów i ich kierowców.
 4. W piątek, 24 lipca, dzieci z naszej parafii wyjeżdżają na kolonie nad polskie morze. Zbiórka przy kościele o g. 7:30.
 5. W przyszłą niedzielę, 26 lipca, wspominamy św. Joachima i Annę, dziadków Pana Jezusa. Pamiętajmy o naszych dziadkach i babciach w naszych modlitwach.
 6. W dniach od 30 lipca do 7 sierpnia odbędzie się pielgrzymka do Medjugorie. Ks. Piotr Sudoł, który będzie przewodniczył tej pielgrzymce, prosi o składanie intencji i próśb do skrzynki przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy, które pątnicy będą omadlać i zawiozą do Medjugorie.
 7. Przy ołtarzu bocznym Matki Bożej Bolesnej wystawiony jest obraz i obrazki z modlitwą Służebnicy Bożej siostry elżbietanki Edelburgis, która była pielęgniarką posługującą w Żarach, bestialsko zamęczoną w 1945 r. przez żołnierzy Armii Czerwonej.
 8. Jest tam również skrzynka, do której można składać swoje intencje i prośby, które nasze siostry elżbietanki będą w nowennie przez kolejne dziewięć dni omadlać w kaplicy klasztornej przez pośrednictwo s. Edelburgis.
 9. Troskę o świątynię w tym tygodniu polecamy mieszkańcom z ul. Pokoju numery nieparzyste.
 10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.
 11. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 12. Zapraszamy do naszego sklepiku oraz na naszą stronę internetową: www.wnmpzary.pl
12

Ogłoszenia parafialne

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W lipcu i w sierpniu,  nie ma Mszy Św. o g. 13:15, natomiast jest Msza Św. o g. 20:00.
 2. Dzisiaj odbywa się spotkanie Rodziny Radia Maryja na Jasnej Górze, w którym uczestniczą także mieszkańcy naszej parafii i miasta.
 3. W poniedziałek zapraszamy na kolejne Czuwanie Fatimskie. Zakończy się ono Mszą Św. o g. 20:00, której przewodniczyć będzie ks. Rafał Szwaja, administrator parafii w Olbrachtowie. Szczegółowy program wywieszony w gablocie.
 4. W przyszłą niedzielę w parafii Matki Bożej Szkaplerznej w Kunicach uroczystość odpustowa o g. 13:00.
 5. Kustosz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie, organizuje w dniach od 6 do 10 grudnia pielgrzymkę autokarową na uroczystości związane z otwarciem 8 grudnia w Rzymie przez papieża Franciszka Nadzwyczajnego Roku Świętego, poświęconego Bożemu Miłosierdziu. Szczegóły wywieszone są w gablocie.
 6. W czasie sierpniowej Nocy Fatimskiej pragniemy podziękować ks. Piotrowi za pięcioletnią posługę w naszej parafii. Tradycją lat ubiegłych, grupy działające przy naszej parafii mogą przekazać swoją dobrowolną ofiarę na wspólną pamiątkę do 15 lipca u ks. proboszcza. Za już złożone - Bóg zapłać.
 7. W dniach od 30 lipca do 7 sierpnia odbędzie się pielgrzymka do Medjugorie. Ks. Piotr Sudoł, który będzie przewodniczył tej pielgrzymce, prosi o składanie intencji i próśb do skrzynki przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy, które pątnicy będą omadlać i zawiozą do Medjugorie.
 8. W gablocie można zapoznać się z treścią przesłania na dzisiejszą niedzielę Papieskiej Rady do Spraw Migrantów i Ludzi w Drodze oraz komunikatu Prezydium KEP po głosowaniu w Senacie ws. ustawy dotyczącej procedury „in vitro”.
 9. Dziękujemy za posprzątanie naszego kościoła i złożenie ofiary mieszkańcom z ul. Długosza. Troskę o świątynię w tym tygodniu polecamy mieszkańcom z ul. Pokoju numery parzyste.
 10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.
 11. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 12. Zapraszamy do naszego sklepiku oraz na naszą stronę internetową: www.wnmpzary.pl