24

Ogłoszenia parafialne

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 1. Dziś przypada uroczystość Zesłania Ducha Św., która kończy Okres Wielkanocny.
 2. W dzisiejszą niedzielę na Mszy Św. o g. 10:30 dzieci klas III przeżywają uroczystość rocznicy swojej I Komunii Św.
 3. W parafii św. Józefa w Żarach rozpoczyna się dzisiaj o g. 18:00  kurs przedmałżeński i trwać będzie codziennie o g. 19:00 do 30 maja. Zainteresowanych prosimy o skorzystanie.
 4. W poniedziałek - święto Najśw. Maryi Panny, Matki Kościoła.
 5. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które są odprawiane codziennie o g. 17:30.
 6. We wtorek Dzień Matki. Wszystkim Mamom już dziś życzymy wielu łask Bożych, opieki Maryi, zdrowia, a tym które odeszły do wieczności - życia wiecznego w królestwie Jezusa.
 7. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 8. W czwartek 28 maja na g. 18:30 zapraszamy kandydatów na próbę przed uroczystością bierzmowania.
 9. Ks. Piotr Pluta odwiedzi swoich chorych w najbliższą sobotę 30 maja od g. 8:00.
 10. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o g. 13:15 zapraszamy na adorację z Koronką do Bożego Miłosierdzia prowadzoną przez Wspólnotę Domowego Kościoła.
 11. W sobotę 30 maja w katedrze w Gorzowie Wlkp. diakoni naszego Seminarium Duchownego przyjmą święcenia kapłańskie. Polecajmy ich w naszych modlitwach.
 12. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
 13. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę lipcową do Medjugorie - 6 miejsc - informacje i zapisy u ks. Piotra Sudoła.
 14. W dniach 10 i 11 czerwca w g. 16:00 - 17:00 odbędą się zapisy kandydatów do bierzmowania z kl. II gimnazjum.
 15. W niedzielę 21 czerwca odbędzie się nasz parafialny festyn. Jak co roku zwracamy się z prośbą o fanty, które można zostawiać na plebanii.
 16. W parafii Najśw. Serca Pana Jezusa w Żarach 31 maja o g. 19:00 odbędzie się koncert amerykańskiego chóru Concordia University Chicago, w ramach corocznej trasy koncertowej VON PROMNITZ TOUR. Wstęp wolny. W tym roku koncert będzie wyjątkowy ponieważ artyści chcą do dedykować śp. ks. Janowi Poźniakowi, który zawsze ich wspierał.
 17. W dniach 24 maja o g. 14:00 oraz 30 i 31 maja o g. 12:00 w kinie „Pionier” w Żarach będzie wyświetlany dokumentalny film o Janie Pawle II pt. „Apartament”.
 18. Organizowana jest pielgrzymka do Turynu z wejściem przed Całun Turyński i do La Salette. Szczegóły w gablocie.
 19. Dziękujemy za posprzątanie kościoła parafianom z ul. Pocztowej 6. Troskę o świątynię w tym tygodniu polecamy mieszkańcom z ul. Ogrodowej i 1 Maja od 1 do 5.
 20. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” oraz „Małego Gościa Niedzielnego”.
 21. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 22. Zapraszamy do naszego sklepiku oraz na naszą stronę internetową: www.wnmpzary.pl
17

Ogłoszenia parafialne

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. W dzisiejszą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 2. Dziś po Mszy Św. o g. 13:15 odbędzie się spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które są odprawiane codziennie o g. 17:30.
 4. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania - gr. starszej ks. Piotra Sudoła  - odbędzie się w czwartek o g. 18:00 połączone z ceremonią poświęcenia krzyży.
 5. Spotkanie dla wolontariuszy ŚDM - Kraków 2016 odbędzie się w piątek o g. 18:00.
 6. W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o g. 10:30 dzieci klas III będą przeżywały uroczystość rocznicy swojej I Komunii Św. Próba dla dzieci rocznicowych we wtorek o g. 16:00. Spowiedź św. dla dzieci i ich najbliższych w sobotę o g. 12:00.
 7. Za tydzień przypada uroczystość Zesłania Ducha Św., która kończy Okres Wielkanocny.
 8. W niedzielę 24 maja o g. 18:00 w parafii św. Józefa w Żarach rozpoczyna się kurs przedmałżeński i trwać będzie do 30 maja. Zainteresowanych prosimy o skorzystanie.
 9. Są jeszcze dwa miejsca na wakacyjny wypoczynek dla dzieci nad morzem, który organizuje nasza parafia w terminie 24 - 31 lipca 2015 r. Zapisy i informacje u ks. Piotra Pluty.
 10. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymki:- czerwcową do Częstochowy i sanktuariów śląskich - 1 miejsce - zapisy u ks. Piotra Pluty; - lipcową do Medjugorie - 7 miejsc - zapisy u ks. Piotra Sudoła.
 11. W niedzielę 21 czerwca odbędzie się nasz parafialny festyn. Jak co roku zwracamy się z prośbą o fanty, które można zostawiać na plebanii.
 12. Z parafii św. Józefa w Żarach organizowany jest wyjazd do Seminarium w Paradyżu na Akatyst do Ducha Świętego. Wyjazd w sobotę 23 maja o g. 15:00. Koszt - 25 zł. Informacje i zapisy pod telefonem wywieszonym w gablocie.
 13. Przy kościele w Olbrachtowie w sobotę 23 maja odbędzie się IX Wojewódzki Przegląd Piosenki i Pieśni Religijnej ANGELANA. Rozpoczęcie Mszą Św. o g. 12:00. Szczegóły w gablocie.
 14. W parafii Najśw. Serca Pana Jezusa w Żarach 31 maja o g. 19:00 odbędzie się koncert amerykańskiego chóru Concordia University Chicago, w ramach corocznej trasy koncertowej VON PROMNITZ TOUR. Wstęp wolny. W tym roku koncert będzie wyjątkowy ponieważ artyści chcą do dedykować śp. ks. Janowi Poźniakowi, który zawsze ich wspierał.
 15. W dniach 23 i 24 maja o g. 14:00 oraz 30 i 31 maja o g. 12:00 w kinie „Pionier” w Żarach będzie wyświetlany dokumentalny film o Janie Pawle II pt. „Apartament”.
 16. Troskę o świątynię w tym tygodniu polecamy mieszkańcom z ul. Pocztowej.
 17. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.
 18. Bóg zapłać za złożone ofiary. Dzisiejsze ofiary złożone na tacę przeznaczone są na organizację Światowych Dni Młodzieży - Kraków 2016.
 19. Zapraszamy do naszego sklepiku oraz na naszą stronę internetową: www.wnmpzary.pl
10

Ogłoszenia parafialne

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które są odprawiane codziennie o g. 17:30.
 2. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania - gr. młodszej ks. Piotra Pluty - jutro, 11 maja o g. 18:00 w kościele. Obecność jest jednym z warunków zaliczenia I roku przygotowań.
 3. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają tzw. Dni krzyżowe z modlitwą o urodzaje.
 4. W środę 13 maja zapraszamy na pierwszą w tym roku Noc Fatimską. Rozpocznie się ona Nabożeństwem Majowym o g. 17:30. Mszy Św. o g. 20:00 przewodniczyć będzie ks. Krzysztof Burzyński. Szczegółowy plan czuwania jest wywieszony w gablocie.
 5. W sobotę w konkatedrze w Zielonej Górze alumni V roku naszego Seminarium Duchownego przyjmą święcenia diakonatu. Polecajmy ich w naszych modlitwach.
 6. W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 7. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania - gr. starszej ks. Piotra Sudoła  - 21 maja o g. 18:00 połączone z ceremonią poświęcenia krzyży.
 8. Spotkanie dla wolontariuszy ŚDM - Kraków 2016 odbędzie się 22 maja o g. 18:00.
 9. W niedzielę 24 maja na Mszy Św. o g. 10:30 dzieci klas III będą przeżywały uroczystość rocznicy swojej I Komunii Św.
 10. Jest jeszcze kilka miejsc na wakacyjny wypoczynek dla dzieci nad morzem, który organizuje nasza parafia w terminie 24 - 31 lipca 2015 r. Zapisy i informacje u ks. Piotra Pluty.
 11. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymki:- czerwcową do Częstochowy i sanktuariów śląskich - zapisy u ks. Piotra Pluty;
  - lipcową do Medjugorie - zapisy u ks. Piotra Sudoła.
 12. Z parafii św. Józefa w Żarach organizowany jest wyjazd do Seminarium w Paradyżu na Akatyst do Ducha Świętego. Wyjazd w sobotę 23 maja o g. 15:00. Koszt - 25 zł. Informacje i zapisy pod telefonem wywieszonym w gablocie.
 13. Troskę o świątynię w tym tygodniu polecamy mieszkańcom z ul. Wrocławskiej.
 14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” oraz najnowszego numeru naszej gazetki parafialnej „Wspólnota”.
 15. Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziś przed kościołami przeprowadzana jest ogólnopolska zbiórka do puszek na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Nepalu, a za tydzień taca przeznaczona będzie na organizację Światowych Dni Młodzieży - Kraków 2016.
 16. Zapraszamy do naszego sklepiku oraz na naszą stronę internetową: www.wnmpzary.pl