19

Ogłoszenia parafialne

XXIX Niedziela Zwykła

 1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Pamiętajmy w modlitwie o misjonarzach oraz dziełach misyjnych. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na cele misyjne.
 2. Msza św. na zakończenie peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego w dekanacie zostanie odprawiona dziś, w kościele Miłosierdzia Bożego w Żarach o godz. 14:30.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Dzieci: w poniedziałki, wtorki i środy o godz. 17:00. Młodzież i dorośli od poniedziałku do soboty o godz. 17:30. W niedzielę, o godz. 8:30. W gablotce można zapoznać się z listą osób i grup odpowiedzialnych za przygotowanie rozważań.
 4. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Zachęcamy do duchowego przygotowania się do niej oraz do uporządkowania grobów naszych bliskich zmarłych.
 5. Przed kościołem można odbierać kartki na wypominki. Prosimy, aby złożyć je do 1 listopada. W oktawie tej uroczystości chcemy w czasie nabożeństw polecać ich Bożemu Miłosierdzi. Natomiast przez cały miesiąc listopad jeszcze raz polecać ich będziemy w specjalnej modlitwie w czasie każdej Eucharystii.
 6. W gablotce można zapoznać się ze szczegółami akcji „Znicze dla Lwowa”. Zebrane znicze zapłoną na polskich nekropoliach we Lwowie. Znicze zbierane są w 105 Szpitalu w Żarach od pon do pt w godz. 7:00-14:30 w budynku nr 23 (gab. okulistyczny, I piętro).
 7. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do pierwsze spowiedzi i Komunii św. odbędzie się w drugiej połowie listopada. Już teraz przypominamy, że termin I Komunii św. w naszej parafii to I niedziela maja. W roku 2015 będzie to 3 maja.
 8. W tym tygodniu w liturgii wspominać będziemy:- w poniedziałek – św. Jana Kantego,
  - we wtorek – bł. Jakuba Strzemię, - w środę – św. Jana Pawła II,
 9. Dziękujemy mieszkańcom ul. Chłopickiego i Bema za posprzątanie kościoła. Troskę o świątynię w tym tygodniu polecamy mieszkańcom ul. Tatrzańskiej.
 10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego oraz nowego numeru naszej parafialnej wspólnoty.
12

Ogłoszenia parafialne

XXVIII Niedziela Zwykła

 1. Dziś Dzień Papieski. Przed kościołem możliwość złożenie ofiary do puszki oraz możliwość zakupu ciasta (po Mszach św. od godz. 9:00) – akcję poprowadzi Szkoła Katolicka z Żar. Dochód w całości zostanie przekazany na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 2. Trwa w dekanacie peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego. Dziś o godz. 17:00 powitanie obrazu w parafii w Złotniku, natomiast w środę, o godz. 17:00 powitanie obrazu w parafii Miłosierdzia Bożego w Żarach. Msza św. na zakończenie peregrynacji w dekanacie zostanie odprawiona w kościele Miłosierdzia Bożego w Żarach w niedzielę, o godz. 14:30.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Dzieci: w poniedziałki, wtorki i środy o godz. 17:00. Młodzież i dorośli od poniedziałku do soboty o godz. 17:30. W niedzielę, o godz. 8:30. W gablotce można zapoznać się z listą osób i grup odpowiedzialnych za przygotowanie rozważań.
 4. Jutro zapraszamy na ostatnią w tym roku Noc Fatimską. Modlitwa różańcowa w ramach czuwania. Program wywieszony jest w gablotce. Mszy św. o godz. 20:00 będzie przewodniczył ks. Łukasz Jurkowski z parafii NSPJ w Żarach.
 5. We wtorek Dzień Edukacji – pamiętajmy w modlitwie o pracownikach oświaty.
 6. Spotkanie dla rodziców ministrantów, lektorów i kandydatów w środę, po Mszy św. wieczornej.
 7. Spotkanie kandydatów do bierzmowania – grup starszej i młodszej – 16 października (czwartek), w kościele. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 18:00.
 8. Zapraszamy wszystkich chętnych na pierwszą próbę scholi dziecięcej w sobotę, na godz. 10:00 do salki na plebanii.
 9. W najbliższą niedzielę rozpocznie się kolejny Tydzień Misyjny. Taca przeznaczona na potrzeby misji.
 10. PZC prosi swoich podopiecznych o odbierania jabłek i gruszek w pon., wt. i czw. od godz. 13:00.
 11. Przed kościołem można odbierać kartki na wypominki. Prosimy, aby złożyć je do 1 listopada. W oktawie tej uroczystości chcemy w czasie nabożeństw polecać ich Bożemu Miłosierdzi. Natomiast przez cały miesiąc listopad jeszcze raz polecać ich będziemy w specjalnej modlitwie w czasie każdej Eucharystii.
 12. W tym tygodniu w liturgii wspominać będziemy:- w poniedziałek – bł. Honorata Koźmińskiego, - w środę – św. Teresę z Avila, - w czwartek – św. Jadwigę Śląską,
  - w piątek – św. Ignacego Antiocheńskiego, - w sobotę – św. Łukasza – patrona Służby Zdrowia,
 13. Dziękujemy mieszkańcom ul. Dąbrowskiego za posprzątanie kościoła. Troskę o świątynię w tym tygodniu polecamy mieszkańcom ul. Chłopickiego i Bema.
 14. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
 15. W tym tygodniu z naszej parafialnej rodziny Bóg odwołał do wieczności: + Janusza Kazimierczaka, + Mariana Mikułę oraz + Adama Lipińskiego.  Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
05

Ogłoszenia parafialne

XXVII Niedziela Zwykła

 1. Dziś w Rokitnie Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca. Grupa z naszej parafii pielgrzymuje z ks. Piotrem.
 2. Adoracja Najświętszego Sakramentu z Koronką do Bożego Miłosierdzia, prowadzona przez Domowy Kościół, dziś po Mszy św. o godz. 13:15.
 3. Trwa w dekanacie peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego. Dziś o godz. 17:00 powitanie obrazu w parafii w Lipinkach, natomiast w środę, o godz. 17:00 powitanie obrazu w parafii w Bieniowie.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Dzieci: w poniedziałki, wtorki i środy o godz. 17:00. Młodzież i dorośli od poniedziałku do soboty o godz. 17:30. W niedzielę, o godz. 8:30. W gablotce można zapoznać się z listą osób i grup odpowiedzialnych za przygotowanie rozważań.
 5. Spotkanie kandydatów do bierzmowania – grup starszej i młodszej – 16 października  (czwartek), w kościele. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 18:00.
 6. Obchody Dnia Dziecka Utraconego rozpoczną w się w Żarach w dniu 11 października. Msza św. zostanie odprawiona o godz. 13:00 w kościele p.w. św. Józefa w Żarach. Więcej informacji w gablotce.
 7. Zapraszamy na Koncert Gwiazd organizowany przez Fundację Pomóżmy Wypłynąć, który odbędzie się 11 października, w sobotę, w sali widowiskowej ŻDK Luna. Dochód będzie przeznaczony na wsparcie dzieci z domu dziecka.
 8. W najbliższą niedzielę będziemy przeżywali kolejny Dzień Papieski. Przed kościołem będzie możliwość złożenie ofiary do puszki. Będzie też możliwość zakupu ciasta (po Mszach św. od godz. 9:00) – akcję poprowadzi Szkoła Katolicka z Żar. Dochód w całości zostanie przekazany na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 9. W tym tygodniu w liturgii wspominać będziemy:- we wtorek – NMP Różańcową,
  - w czwartek – bł. Wincentego Kadłubka,
 10. Dziękujemy mieszkańcom ul. Konopnickiej za posprzątanie kościoła. Troskę o świątynię w tym tygodniu polecamy mieszkańcom ul. Dąbrowskiego.
 11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
 12. W tym tygodniu z naszej parafialnej rodziny Bóg odwołał do wieczności + Eugenię Dzierybko.  Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…