19

Ogłoszenia parafialne

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. W Kościele Powszechnym dzisiejsza niedziela rozpoczyna tydzień Biblijny.
 2. Dziś spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką do Medjugorie o g. 15:00 w salce na plebanii.
 3. Przypominamy, że w tygodniu Msze Św. poranne są odprawiane o g. 7:00.
 4. Spotkanie kandydatów do bierzmowania gr. młodszej - ks. Piotra Pluty - w poniedziałek o g. 18:00.
 5. W tym tygodniu próby z dziećmi I-komunijnymi - wyjątkowo w środę i czwartek od 16:15 do 17:30. Natomiast spotkanie z rodzicami dzieci w czwartek na Mszy Św. o g. 18:00.
 6. W czwartek, 23 kwietnia - uroczystość św. Wojciecha Bpa i Męczennika - głównego Patrona Polski.
 7. W przyszłą niedzielę Dobrego Pasterza przypadać będzie dzień modlitw o powołania i początek Tygodnia Modlitw o Powołania.
 8. Za tydzień w ostatnią niedzielę miesiąca po Mszy Św. o g. 13:15 - adoracja z Koronką do Miłosierdzia Bożego prowadzona przez wspólnotę Domowego Kościoła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 9. Są jeszcze wolne miejsca na czerwcową pielgrzymkę do Częstochowy i sanktuariów śląskich. Zapisy u ks. Piotra Pluty. Spotkanie organizacyjne z wpłatą całości 28 kwietnia we wtorek o g. 18:30 w salce na plebanii.
 10. 9 maja Wspólnota Domowego Kościoła organizuje pielgrzymkę do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. W gablotce można zapoznać się z wszelkimi informacjami i szczegółami o tej pielgrzymce.
 11. Dziękujemy mieszkańcom bloku nr 11 z ul. Artylerzystów za posprzątanie kościoła. Troskę o świątynię w tym tygodniu polecamy mieszkańcom z ul. Artylerzystów - blok nr 12.
 12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego” oraz nowego numeru naszej gazetki parafialnej „Wspólnota”.
 13. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 14. Zapraszamy do naszego sklepiku oraz na naszą stronę internetową: www.wnmpzary.pl
12

Ogłoszenia parafialne

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

 1. Dzisiejsza Niedziela Miłosierdzia Bożego kończy Oktawę Wielkanocy i rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: „Caritas dla rodziny”. Przed kościołami - diecezjalna zbiórka do puszek na działalność charytatywną Caritas. Przy ołtarzu bocznym leżą deklaracje wspierania swoją ofiarą „Daru serca”, które to ofiary będą zbierane w każdą I niedzielę miesiąca począwszy od maja.
 2. Dziś po Mszy Św. o g. 9:00 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 3. Dzisiaj w parafii Miłosierdzia Bożego odpust - suma odpustowa o g. 13:00.
 4. Maturzyści naszej diecezji pielgrzymują dziś na Jasną Górę.
 5. Przypominamy, że w tygodniu Msze Św. poranne są odprawiane o g. 7:00.
 6. Spotkanie kandydatów do bierzmowania gr. starszej - ks. Piotra Sudoła - w czwartek (16.04.) o g. 18:00.
 7. Spotkanie kandydatów do bierzmowania gr. młodszej - ks. Piotra Pluty - 20 kwietnia w poniedziałek o g. 18:00 w kościele.
 8. Młodzież przygotowującą się na Światowe Dni Młodzieży - Kraków 2016, zapraszamy na spotkanie w piątek (17.04.) o g. 18:00.
 9. W tym tygodniu rozpoczynają się próby z dziećmi przed uroczystością I Komunii św., która odbędzie się 3 maja o g. 10:00. Próby - we wtorek i czwartek od 16:15 do 17:30.
 10. Spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką do Medjugorie - w przyszłą niedzielę o g. 15:00.
 11. Są jeszcze miejsca na czerwcową pielgrzymkę do Częstochowy. Zapisy u ks. Piotra Pluty. Spotkanie organizacyjne z wpłatą całości 28 kwietnia we wtorek o g. 18:30 w salce na plebanii.
 12. 9 maja Wspólnota Domowego Kościoła organizuje pielgrzymkę do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. W gablotce można zapoznać się z wszelkimi informacjami i szczegółami o tej pielgrzymce.
 13. Troskę o świątynię w tym tygodniu polecamy mieszkańcom z ul. Artylerzystów - blok nr 11.
 14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Niedzieli” (jako gratis dodatek - płyta) i „Gościa Niedzielnego”.
 15. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 16. Zapraszamy do naszego sklepiku oraz na naszą stronę internetową: www.wnmpzary.pl
05

Ogłoszenia parafialne

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

 1. NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO - Wszystkim parafianom i Gościom składamy najserdeczniejsze życzenia radości i pokoju Zmartwychwstałego.Msza Św. Rezurekcyjna z procesją o g. 6:00. Pozostałe  Msze Św. o g. 9:00, 10:30, 12:00, 13:15 i 18:00.
 2. Jutro II dzień świąt. Porządek Mszy Św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę (jedynie nie będzie Mszy Św. o g. 13:15). Ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na potrzeby K.U.L. i uczelni katolickich.
 3. Od wtorku Msze Św. poranne będą odprawiane o g. 7:00.
 4. W najbliższy piątek w Oktawie Wielkanocy nie obowiązuje post.
 5. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego, w którą kończy się Oktawa Wielkanocy i rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. W tym dniu przed kościołami diecezjalna zbiórka do puszek na działalność charytatywną Caritas.
 6. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o g. 9:00 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 7. W najbliższą niedzielę - odpust w parafii Miłosierdzia Bożego - Msza Św. odpustowa o g. 13:00.
 8. Za tydzień Diecezjalna Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę.
 9. Spotkanie z rodzicami dzieci I-komunijnych - w najbliższy czwartek 9 kwietnia na Mszy Św. o g. 18:00.
 10. Spotkanie kandydatów do bierzmowania gr. starszej - ks. Piotra Sudoła - 16 kwietnia w czwartek o g. 18:00.
 11. Młodzież przygotowującą się na Światowe Dni Młodzieży - Kraków 2016, zapraszamy na spotkanie 17 kwietnia w piątek o g. 18:00.
 12. Spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką do Medjugorie - 19 kwietnia w niedzielę o g. 15:00.
 13. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania kościoła, dekoracji, liturgii i za wszelką pomoc, byśmy wszyscy mogli przeżywać tegoroczne Triduum Paschalne i Święta Wielkanocne.
 14. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Witosa za posprzątanie kościoła. Troskę o świątynię w tym tygodniu polecamy mieszkańcom z ul. Artylerzystów (stare budownictwo).
 15. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.
 16. Dziękujemy grupom działającym przy parafii, które złożyły ofiary na „dar ołtarza” na Wielki Czwartek, za które zostały zakupione trzy nowe czerwone ornaty.
 17. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 18. Zapraszamy do naszego sklepiku oraz na naszą stronę internetową: www.wnmpzary.pl