07

Ogłoszenia parafialne

V NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś po Mszy św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca. A po mszach świętych zbiórka do puszek na potrzeby naszych diecezjalnych hospicjów.
 2. Środą Popielcową rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. Msze święte z posypaniem głów popiołem o godz. 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły (wszystkich pomiędzy 18. a 60. rokiem życia, trzy posiłki w ciągu dnia, w tym jeden do syta). Jest to także dzień solidarności z kapłanami seniorami – taca przeznaczona jest na Dom Księży Emerytów w Zielonej Górze.
 3. W czwartek 11 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Chorego. Z tej okazji zapraszamy wszystkich chorych i starszych wiekiem na Mszę św. z udzieleniem sakramentu chorych
  w czwartek o godz. 18.00. Prosimy o pomoc tym osobom w dotarciu do kościoła, by mogły uczestniczyć w sakramentalnych obrzędach.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
  • Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.15, wspólne nabożeństwo dla wszystkich parafian;
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.00. W czasie nabożeństwa zbierana będzie taca przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu. Informacja o wspólnotach odpowiedzialnych za przygotowanie rozważań na Drogę Krzyżową wywieszona jest w gablocie. Kandydaci do sakramentu bierzmowania obecność na nabożeństwach potwierdzają podpisem w indeksie. Dzieci za udział
   w Drodze Krzyżowej otrzymują obrazki.
 5. Przypominamy i zachęcamy do codziennej wspólnie odmawianej Koronki do Bożego Miłosierdzia w kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 15:00 z racji trwającego Jubileuszowego Roku Miłosierdzia.
 6. Kancelaria parafialna czynna w zwykłych godzinach urzędowania: w poniedziałek i piątek w godz. 16.00-17.00 i w sobotę od godz. 10.00 do 11.00.
 7. Troskę o świątynię w tym tygodniu polecamy mieszkańcom z ul. Wileńskiej, Kurpiowskiej i Warmińskiej.
 8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” oraz najnowszego numeru parafialnej gazetki „Wspólnota”, do której dołączona jest propozycja na dobre przeżycie Wielkiego Postu – Wielkopostna Zdrapka.
 9. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 10. Zapraszamy do naszego sklepiku oraz na naszą stronę internetową: www.wnmpzary.pl
31

Ogłoszenia parafialne

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Zakończyliśmy w parafii Duszpasterskie Odwiedziny Rodzin czyli Kolędę. Serdecznie dziękujemy za serdeczne przyjęcie nas w swoich domach, okazaną życzliwość i za złożone ofiary.
 2. Począwszy od dzisiejszej niedzieli zapraszamy wszystkich w każdą ostatnią niedzielę miesiąca na Mszę Św. za Ojczyznę o g. 13:15, a po niej na adorację Najświętszego Sakramentu z Koronką do Bożego Miłosierdzia prowadzoną przez Wspólnotę Kościoła Domowego.
 3. Dziś w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Żarach, Mszą Św. o g. 18:00 rozpocznie się kurs przedmałżeński. Zainteresowanych prosimy o skorzystanie.
 4. We wtorek przypada święto Ofiarowania Pańskiego - Matki Bożej Gromnicznej. Msze Św. będą odprawione o g. 7:00, 16:30 i 18:00. Jest to Dzień Życia Konsekrowanego - po Mszach Św. zbiórka do puszek na potrzeby zakonów kontemplacyjnych.
 5. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca.* Spotkanie Przyjaciół Paradyża w czwartek na Mszy Św. wieczornej. * Odwiedziny chorych: ks. Tadeusz - w piątek, ks. Adam i ks. Krzysztof - w sobotę; początek odwiedzin od g. 8:00 * Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą Św. przez cały tydzień. * Zmiana tajemnic Żywego Różańca w przyszłą niedzielę na Mszy Św. o g. 9:00.
 6. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w poniedziałek i w piątek od g. 16:00 do g. 17:00.
 7. Przypominamy i zachęcamy do codziennej wspólnie odmawianej Koronki do Bożego Miłosierdzia w kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu o g. 15:00 z racji trwającego Jubileuszowego Roku Miłosierdzia.
 8. Przypominamy, że przy ołtarzu bocznym Matki Bożej Bolesnej wystawiony jest obraz i obrazki z modlitwą Służebnicy Bożej siostry elżbietanki Edelburgis, która była pielęgniarką posługującą w Żarach, bestialsko zamęczoną w 1945 r. przez żołnierzy Armii Czerwonej.
 9. Jest tam również skrzynka, do której można składać swoje intencje i prośby, które nasze siostry elżbietanki będą w nowennie przez kolejne dziewięć dni omadlać w kaplicy klasztornej przez pośrednictwo s. Edelburgis.
 10. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Podhalańskiej od nr 14 do końca za posprzątanie kościoła i złożenie ofiary. Troskę o świątynię w tym tygodniu polecamy mieszkańcom z ul. Pomorskiej od nr 1 do nr 40.
 11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” oraz „Małego Gościa Niedzielnego”.
 12. Bóg zapłać za złożone ofiary. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na potrzeby naszych diecezjalnych hospicjów.
 13. Zapraszamy do naszego sklepiku oraz na naszą stronę internetową: www.wnmpzary.pl
24

Ogłoszenia parafialne

III NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Nadal trwają w parafii Duszpasterskie Odwiedziny Rodzin czyli Kolęda. W tym tygodniu odwiedzimy mieszkańców z ulic: - w poniedziałek: - Długosza 9 - 22, Wrocławska 14,14a,17,17a, 19, 11 Listopada, Miła, Ściegiennego. - we wtorek: - Prusa, Kopernika, Pienińska, Świętokrzyska i Dom Dziecka, Fredry,Obrońców, Partyzantów. - w środę:                  - kolęda uzupełniająca - jeśli ktoś z różnych powodów nie mógł przyjąć kapłana w wyznaczonym terminie, może zapisać się w zakrystii. Plan odwiedzin kolędowych wywieszony jest w gablocie oraz dostępny na stronie internetowej. Kolędowanie rozpoczynamy od g. 15:30.
 2. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie jeszcze nieczynna. W sprawach bieżących prosimy zgłaszać się w tygodniu po Mszy Św. do zakrystii.
 3. Od przyszłej niedzieli zapraszamy wszystkich w każdą ostatnią niedzielę miesiąca na Mszę Św. za Ojczyznę o g. 13:15, a po niej na adorację Najświętszego Sakramentu z Koronką do Bożego Miłosierdzia prowadzoną przez Wspólnotę Kościoła Domowego
 4. Katolickie Stowarzyszenie CIVITAS CHRISTIANA i Żarski Dom Kultury zapraszają do Salonu Wystaw Artystycznych w Żarach w Rynku nr 17 na wystawę: MADONNY POLSKIE koronowane przez Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Wystawę można oglądać do końca stycznia od wtorku do piątku od 10:00 do 17:00 i w sobotę od 10:00 do 14:00. Serdecznie i gorąco polecamy i zachęcamy do oglądnięcia wystawy. Wstęp wolny.
 5. W środę Międzynarodowy Dzień Pamięci o Holokauście. Jak co roku zachęcamy do włączenia się w akcję „Płomień Pamięci”, polegającej na zapaleniu świecy w oknie o g. 18:00, jako wyraz naszej solidarności z ofiarami Holokaustu i modlitewnej o nich pamięci.
 6. W parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Żarach w przyszłą niedzielę, Mszą Św. o g. 18:00 rozpocznie się kurs przedmałżeński.
 7. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Słowiańskiej i Podhalańskiej 1-13 za posprzątanie kościoła i złożenie ofiary. Troskę o świątynię w tym tygodniu polecamy mieszkańcom z ul. Podhalańskiej od 14 do końca.
 8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” oraz „Małego Gościa Niedzielnego”.
 9. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 10. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Ziemi Świętej, którą organizuje parafia Miłosierdzia Bożego w Żarach w terminie 27.05. – 4.06.2016 r. Zapisy oraz szczegółowe informacje można uzyskać w parafii lub na parafialnej stronie internetowej.
 11. Zapraszamy do naszego sklepiku oraz na naszą stronę internetową: www.wnmpzary.pl