04

Ogłoszenia parafialne

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Witamy ks. Tadeusza Czapkowicza, który decyzją ks. biskupa został skierowany do naszej parafii, by jako rezydent pomagał nam w pracy duszpasterskiej. Życzymy ks. Tadeuszowi wszelkich potrzebnych łask i nieustannej opieki naszej patronki Pani Wniebowziętej.
 2. Dzisiaj odbywa się Pielgrzymka Żywego Różańca do Rokitna, w której uczestniczą także nasi parafianie.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Dzieci w poniedziałki, wtorki i środy o g. 17:00. Młodzież i dorośli od poniedziałku do soboty o g. 17:30, a niedzielę o g. 8:30. W gablocie można zapoznać się z listą osób i grup odpowiedzialnych za przygotowanie rozważań.
 4. Zapraszamy wszystkie dzieci, które chcą śpiewać w naszej scholi - w każdą sobotę o g. 14:00.
 5. W sobotę, 10 października, w naszym kościele odbędzie się rejonowe spotkanie promujące Światowe Dni Młodzieży - Kraków 2016. Zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza młodzież, na Mszę Św. o g. 18:00, a po niej na koncert „Błogosławieni Czystego Serca”.
 6. Natomiast w niedzielę, 11 października, od g. 15:00 w budynku Szkoły Katolickiej odbędą się warsztaty dla chcących jako wolontariusze posługiwać na Światowych Dniach Młodzieży zarówno w naszej diecezji, jak i w Krakowie.
 7. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać kolejny XV Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II - Patron Rodziny”. Przed kościołem będzie można złożyć ofiarę na Dzieło Nowego Tysiąclecia -  żywy pomnik naszego papieża wspierający uzdolnioną młodzież z ubogich rodzin.
 8. Z okazji Dnia Papieskiego i wspierania fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia nasza Szkoła Katolicka przeprowadzi akcję sprzedaży ciasta. Rozpoczęcie po Mszy Św. o g. 9:00.
 9. Ruszyła po raz kolejny akcja „Pola Nadziei”. To ogólnopolska kampania mająca uwrażliwić społeczeństwo na osoby terminalnie chore, a także zbierać fundusze na działalność hospicjum. Jej symbolem jest żonkil. Nasza Szkoła  Katolicka włączyła się do tej akcji i w przyszłą niedzielę przed naszym kościołem będzie rozprowadzać cebulki żonkili. Zebrane w ten sposób pieniądze zostaną przekazane na działalność naszego żarskiego hospicjum.
 10. 17 października w Zielonej Górze przy kościele p.w. Ducha Świętego odbędzie się kurs liturgiczny dla fotografów i operatorów kamer. Szczegóły w gablocie.
 11. Troskę o świątynię w tym tygodniu polecamy mieszkańcom z ul. Mickiewicza.
 12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego” oraz najnowszego numeru naszej gazetki parafialnej „Wspólnota”.
 13. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 14. Zapraszamy do naszego sklepiku oraz na naszą stronę internetową: www.wnmpzary.pl
27

Ogłoszenia parafialne

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś po Mszy Św. o g. 9:00 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 2. Zapraszamy do udziału w Pielgrzymce Żywego Różańca do Rokitna, która odbędzie się w przyszłą niedzielę, 4 października. Zapisy na wyjazd w zakrystii tylko do poniedziałku. Koszt pielgrzymki: 30 zł. Wyjazd zależny jest od ilości zgłoszeń.
 3. Od czwartku rozpoczyna się miesiąc październik. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Dzieci w poniedziałki , wtorki i środy o g. 17:00. Młodzież i dorośli od poniedziałku do soboty o g. 17:30. W niedzielę o g. 8:30.
 4. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spotkanie Przyjaciół Paradyża w czwartek po Mszy Św. wieczornej na plebanii. Odwiedziny chorych: ks. Paweł odwiedzi chorych w piątek, natomiast ks. Adam i ks. Krzysztof w sobotę. Początek odwiedzin o g. 8:00.
 5. Zapraszamy wszystkie dzieci, które chcą śpiewać w naszej scholi - w każdą sobotę o g. 14:00.
 6. We wtorek, 29 września,  przypada święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. W tym dniu przypada uroczystość odpustowa w parafii w Olbrachtowie, na którą zaprasza ks. Adam Tablowski - proboszcz. Msza Św. Odpustowa o g. 17:00.
 7. 17 października w Zielonej Górze przy kościele p.w. Ducha Świętego odbędzie się kurs liturgiczny dla fotografów i operatorów kamer. Szczegóły w gablocie.
 8. Dziękujemy za posprzątanie naszego kościoła i złożenie ofiary mieszkańcom z ul. Sienkiewicza. Troskę o świątynię w tym tygodniu polecamy mieszkańcom z ul.Krasińskiego i Kraszewskiego.
 9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.
 10. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 11. Zapraszamy do naszego sklepiku oraz na naszą stronę internetową: www.wnmpzary.pl
19

Ogłoszenia parafialne

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiejsza niedziela to Dzień Środków Masowego Przekazu.
 2. W przyszłą niedzielę - Diecezjalna Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców do Rokitna.
 3. Już dziś zapraszamy do udziału w Pielgrzymce Żywego Różańca do Rokitna, która odbędzie się za dwa tygodnie, w niedzielę, 4 października. Zapisy na wyjazd w zakrystii. Wyjazd zależny jest od ilości zgłoszeń.
 4. Z uwagi na pielgrzymkę różańcową, zmiana tajemnic Żywego Różańca odbędzie się w najbliższą niedzielę, 27 września, po Mszy Św. o g. 9:00.
 5. W sobotę w Archikatedrze Wrocławskiej pod przewodnictwem ks. abpa Józefa Kupnego nastąpi uroczyste zakończenie procesu beatyfikacyjnego na szczeblu diecezjalnym Służebnic Bożych - Elżbietańskich Męczenniczek II wojny światowej, wśród których jest s. Edelburgis.
 6. Przypominamy, że przy ołtarzu bocznym Matki Bożej Bolesnej wystawiony jest obraz i obrazki z modlitwą przez pośrednictwo Służebnicy Bożej s. Edelburgis, która była pielęgniarką posługującą w Żarach, bestialsko zamęczoną w 1945 r. przez żołnierzy Armii Czerwonej.
  Jest tam również skrzynka, do której można składać swoje intencje i prośby, które nasze siostry elżbietanki w nowennie przez kolejne dziewięć dni omadlają w kaplicy klasztornej przez pośrednictwo s. Edelburgis.
 7. 17 października w Zielonej Górze przy kościele p.w. Ducha Świętego odbędzie się kurs liturgiczny dla fotografów i operatorów kamer. Szczegóły w gablocie.
 8. Dziękujemy za posprzątanie naszego kościoła i złożenie ofiary mieszkańcom z ul. Słowackiego, Kopernika i Boya Żeleńskiego. Troskę o świątynię w tym tygodniu polecamy mieszkańcom z ul. Sienkiewicza.
 9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” oraz są jeszcze egzemplarze naszej parafialnej gazetki „Wspólnota” z zeszłej niedzieli.
 10. Bóg zapłać za złożone ofiary. Dzisiaj zbiórka do puszek na K.U.L. i uczelnie katolickie.
 11. Zapraszamy do naszego sklepiku oraz na naszą stronę internetową: www.wnmpzary.pl