15

Ogłoszenia parafialne

II NIEDZIELA ZWYKŁA

 • 1. Trwają w parafii Duszpasterskie Odwiedziny Rodzin czyli Kolęda. Plan odwiedzin kolędowych wywieszony jest w gablocie oraz dostępny na stronie internetowej. Od poniedziałku do piątku kolędowanie rozpoczynamy - g. 15:30, w soboty - g. 10:00.
  W tym tygodniu odwiedzimy mieszkańców z ulic:
  - w poniedziałek: Pomorska 1-55, Tenisowa, Żwirki i Wigury, Artylerzystów 11c, 11d.
  - we wtorek: Malinowskiego, Śląska, Smoczyka, Botaniczna, Witosa, Artylerzystów 11,
  11a, 11b.
  - w środę: Kaszubska, Artylerzystów 1-10, 13, 14, 31.
  - w czwartek: Klonowa, Turystyczna, Rekreacyjna, Sosnowa, Letniskowa, Dębowa.
  - w piątek: Małopolska, Mazurska, Podlaska, Wielkopolska, Sarnia, Dziewina,
  Spacerowa, Wypoczynkowa, Leśna.
  - w sobotę: Huculska, Modrzewiowa, Akacjowa, Brzozowa, Czecha, Stamma,
  Pytlasińskiego, Teligi.
  2. W trakcie kolędy kancelaria będzie nieczynna. W sprawach bieżących prosimy zgłaszać się w tygodniu po Mszy Św. do zakrystii.
  3. Dziś, 15 stycznia, przypada dzień imienin bpa seniora Pawła Sochy. Pamiętajmy o biskupie w naszych modlitwach.
  4. W sobotę, 21 stycznia, przypada XXXI rocznica śmierci Sługi Bożego bpa Wilhelma Pluty. Msza Św. o beatyfikację i o dar cudu za wstawiennictwem Sługi Bożego pod przewodnictwem bpa Tadeusza Lityńskiego zostanie odprawiona o g. 11:00 w katedrze w Gorzowie Wlkp.
  5. W sobotę obchodzić będziemy Dzień Babci, a w przyszłą niedzielę - Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach i o życzeniach.
  6. Dziękując raz jeszcze roznoszącym opłatki, za poświęcenie i podjęty trud, zapraszamy na Mszę Św., która zostanie odprawiona w ich intencji w przyszłą niedzielę  o g. 7:00.
  7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego. Jest także do nabycia nasz jubileuszowy parafialny kalendarz na rok 2017 w cenie 10 zł. A już za tydzień ukaże się pierwszy w tym roku numer naszej parafialnej gazetki „Wspólnota”.
  8. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Sarnia, Dziewina i Krucza za złożenie ofiary i posprzątanie kościoła. Troskę o świątynię w tym tygodniu polecamy mieszkańcom z ul. Zakopiańskiej.
  9. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  10. Zapraszamy do naszego sklepiku i na parafialną stronę internetową: www.wnmpzary.pl
08

Ogłoszenia parafialne

UNIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

 • 1.Dzisiejsze święto Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia. Jednak w naszej tradycji kolędy będziemy śpiewać do 2 lutego, czyli święta Ofiarowania Pańskiego. Na Mszy Św. o g. 12:00 dzieci I-komunijne będą odnawiać swoje przyrzeczenia chrzcielne.
 • 2. Dziś zmiana tajemnic Żywego Różańca w przyszłą na Mszy Św. o g. 9:00.
 • 3. Trwają w parafii Duszpasterskie Odwiedziny Rodzin czyli Kolęda. Plan odwiedzin kolędowych wywieszony jest w gablocie oraz dostępny na stronie internetowej. Od poniedziałku do piątku kolędowanie rozpoczynamy - g. 15:30, w soboty - g. 10:00.
  W tym tygodniu odwiedzimy mieszkańców z ulic:
  - w poniedziałek      Krasińskiego, Wyspiańskiego, Chłopickiego, Wrocławska 1-15.
  - we wtorek               Słowiańska, Mickiewicza, Dąbrowskiego, 1 Maja 1-5a i 12.
  - w środę                   Podhalańska, Tatrzańska, Ogrodowa.
  - w czwartek            Kujawska, Marusarzówny, Buczka.
  - w piątek    Karpacka, Sudecka, Bieszczadzka, Pomorska 56-do końca, Warmińska,
                    Kurpiowska, Dolnośląska, Artylerzystów 12, 12a, 12b, 12c.
  - w sobotę  Sienkiewicza, Nałkowskiej, Kusocińskiego, Wileńska, Lubuska, Pocztowa.
 • 4. W trakcie kolędy kancelaria będzie nieczynna. W sprawach bieżących prosimy zgłaszać się w tygodniu po Mszy Św. do zakrystii.
 • 5. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy:* zaangażowali się w przygotowanie dekoracji w i przed kościołem oraz w przebieg liturgii w całym okresie Bożego Narodzenia,
  * składając ofiary za naszą gazetkę „Wspólnota” przyczyniają się do upiększania naszego    kościoła (m.in. nowe koronki i obrusy na ołtarze),
  * zaangażowali się w organizację i brali udział w II Żarskim Orszaku Trzech Króli - szczególne
  słowa uznania dla żarskiej policji i Straży Miejskiej.
  6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego. Jest jeszcze do nabycia nasz jubileuszowy parafialny kalendarz na rok 2017 w cenie 10 zł.
  7. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Leśnej za posprzątanie kościoła. Troskę o świątynię w tym tygodniu polecamy mieszkańcom z ul. Sarnia, Dziewina i Krucza.
  8. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  9. Zapraszamy do naszego sklepiku i na parafialną stronę internetową: www.wnmpzary.pl
01

Ogłoszenia parafialne

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI

 • 1. Dziś w pierwszy dzień Nowego Roku 2017 obchodzimy także Światowy dzień Modlitw o Pokój - nie  ma Mszy Św. o g. 7:00 - pozostałe jak w każdą niedzielę.
 • 2. Jutro, 2 stycznia, rozpoczynamy w parafii Duszpasterskie Odwiedziny Rodzin czyli Kolędę. Plan odwiedzin kolędowych wywieszony jest w gablocie oraz dostępny na stronie internetowej. Kolędowanie rozpoczyna się: od poniedziałku do piątku - g. 15:30, w soboty - g. 10:00.
  W tym tygodniu odwiedzimy mieszkańców z ulic:
  - w poniedziałek: Prusa, Kopernika, Pienińska, Świętokrzyska, Dom Dziecka, Fredry, Obrońców, Partyzantów, Długosza 1-3.
  - we wtorek:  Długosza 9-22, Wrocławska 14-do końca (bez 15), 11 Listopada, Miła,
  Ściegiennego, 1 Maja 16.
  - w środę Bema, Kraszewskiego, Kalinowskiego, Pokoju 1-2 i 6-do końca, 1 Maja 14.
  - w czwartek Słowackiego, Szpitalna, Reymonta, Łokietka, Boya-Żeleńskiego,Żeromskiego, Pokoju 4, 1 Maja 10. - w piątek kolędy nie będzie.
  - w sobotę  Konopnickiej, Zakopiańska 1-10, 1 Maja 6.
  3. W trakcie kolędy kancelaria będzie nieczynna. W sprawach bieżących prosimy zgłaszać się w tygodniu po Mszy Św. do zakrystii.
  4. W czwartek, 5 stycznia, przypada 1. rocznica ingresu bpa Tadeusza Lityńskiego do gorzowskiej katedry. Otoczmy go w tym dniu naszą szczególną modlitwą.
  5. W piątek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Jest to święto nakazane. Msze Św. w tym dniu jak w każdą niedzielę, ale nie będzie Mszy Św. o g. 13:15. Taca z uroczystości przeznaczona będzie na działalność misyjną Kościoła. Podczas wszystkich Mszy Św. - błogosławieństwo kredy i kadzidła.
  6. 6 stycznia w uroczystość Objawienia Pańskiego odbędzie się II Żarski Orszak Trzech Króli. Rozpocznie się on Mszą Św. o g. 12:00 w naszym kościele, następnie ulicami naszego miasta przejdziemy pod Ratusz, a stamtąd pod kościół Miłosierdzia Bożego, gdzie Królowie złożą dary Świętej Rodzinie. Zapraszamy wszystkich (dzieci, młodzież i dorosłych) do udziału oraz do przebrania się w stroje jasełkowe.
  7. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spotkanie Przyjaciół Paradyża w czwartek na Mszy Św. wieczornej. Spowiedź św. przed każdą Mszą Św. Zmiana tajemnic Żywego Różańca w przyszłą niedzielę na Mszy Św. o g. 9:00.
  8. Za tydzień obchodzić będziemy niedzielę Chrztu Pańskiego, która kończy okres Bożego Narodzenia. Na Mszy Św. o g. 12:00 dzieci I-komunijne będą odnawiać swoje przyrzeczenia chrzcielne.
  9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”. Jest jeszcze do nabycia nasz jubileuszowy parafialny kalendarz na rok 2017 w cenie 10 zł.
  10. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Pytlasińskiego i Stamma za złożenie ofiary i posprzątanie kościoła. Troskę o świątynię w tym tygodniu polecamy mieszkańcom z ul. Leśnej.
  11. Dom „Uzdrowienie Chorych” w Głogowie organizuje promocyjny turnus rekolekcyjno-rechabilitacyjny w terminie 09 - 23.01.2017 r. w cenie 800 zł. Zapisy telefonicznie 768365754. Szczegółowe informacje zamieszczone są na plakacie w załączniku