24

Ogłoszenia parafialne

XXI Niedziela Zwykła

 1. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim urzędom, firmom, instytucjom i osobom, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się i pomogły w przygotowaniu i przeżyciu uroczystości żałobnych ś. p. ks. Proboszcza Tadeusza Dobruckiego.
 2. Najbliższy numer naszej parafialnej Wspólnoty będzie poświecony +ks. Proboszczowi, Tadeuszowi Dobruckiemu. Gdyby ktoś z parafina chciał podzielić się swoimi wspomnieniami, wyrazić wdzięczność i dać świadectwo swojej pamięci o Nim, może przesłać na adres mailowy ks. Piotra Pluty swoje słowa. (plutapiotr@o2.pl)
 3. Witamy w naszej parafii ks. Piotra Sudoła, który decyzją ks. biskupa został skierowany do naszej parafii i objął obowiązki wikariusza. Życzymy ks. Piotrowi wszelkich potrzebnych łask i nieustannej opieki naszej patronki Pani Wniebowziętej na każdy dzień posługi.
 4. Życzenia te kierujemy także w stronę siostry Dobrawy, którą serdecznie witamy w naszej parafialnej wspólnocie. Siostra Dobrawa przejęła funkcję przełożonej żarskiej wspólnoty. Będzie także katechizować na terenie naszej parafii.
 5. Przypominamy, że w miesiącu sierpniu poradnia rodzinna jest nieczynna.
 6. Rodziny z dziećmi korzystające ze wsparcia PZC mogą się zgłaszać po odbiór przyborów szkolnych do dnia 4 września.
 7. W gablotce można zapoznać się z Apelem KEP dotyczącym dnia modlitwy za Kościół Prześladowany na Bliskim Wschodzie.
 8. W najbliższą niedzielę przed kościołem zbiórka do puszek na rzecz chrześcijan prześladowanych.
 9. W tym tygodniu w liturgii wspominać będziemy:- we wtorek – Najświętszą Marię Pannę Częstochowską – uroczystość, - w środę – św. Monikę, - w czwartek – św. Augustyna,
  - w piątek – Męczeństwo św. Jana Chrzciciela
 10. Troskę o naszą świątynię w tym tygodniu polecamy mieszkańcom ul. Sinkiewicza.
 11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
 12. Bóg odwołało wieczności z naszej parafialnej rodziny ś. p. Tadeusza Czapskiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…
10

Ogłoszenia parafialne

XIX Niedziela Zwykła

 1. Kończy się diecezjalna piesza pielgrzymka na Jasną Górę.  Istnieje możliwość dotarcia autokarem na ostatni etap pielgrzymki. Zbiórka jutro o godz. 22:20 przy kościele. Koszt 90 zł. Zapisy w zakrystii. Liczba miejsc jest bardzo ograniczona.
 2. Przypominamy, że w miesiącu sierpniu poradnia rodzinna jest nieczynna.
 3. W środę Noc Fatimska. W czasie Mszy św. o godz. 20:00 podziękujemy za posługę w naszej parafii i pożegnamy księdza Andrzeja i ks. Szymona, którzy decyzją ks. Biskupa od 22 sierpnia zostają przeniesieni do posługi w innych parafiach naszej diecezji. W tym dniu modlitwa różańcowa w ramach czuwania. Szczegółowy plan wywieszony jest w gablotce.
 4. W piątek odpust parafialny. Uroczystej Eucharystii o godz. 12:00 będzie przewodniczył i słowo wygłosi ks. Tomasz Sałatka. W tym dniu Msze św. w naszej parafii o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00. Błogosławieństwo ziół i kwiatów w czasie każdej Mszy św. Taca w tym dniu przeznaczona jest na pomoc w remontach dla uboższych parafii.
 5. W sobotę dzień imienin ks. bp. Stefana Regmunta. Pamiętajmy w modlitwie o naszym Pasterzu.
 6. Parafialny Zespół Caritas zwraca się z prośbą o zbiórkę przyborów szkolnych dla dzieci z rodzin potrzebujących. Kartki z informacją wyłożone są na bocznym ołtarzu. Przygotowane paczki można zostawiać na plebanii. Już teraz składamy serdeczne podziękowanie za zaangażowanie się w tę formę pomocy. Bóg zapłać.
 7. W tym tygodniu w liturgii wspominać będziemy:- w poniedziałek – św. Klarę,
  - w czwartek –  św. Maksymiliana Marię Kolbego, - w piątek – Wniebowzięcie Najświętszej Marii Panny – uroczystość nakazana – obowiązek uczestnictwa w Eucharystii, w tym dniu nie obowiązuje post, jest to także wspomnienie Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej z Rokitna – głównej patronki naszej diecezji,
 8. Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Prusa. Troskę o naszą świątynię polecamy w tym tygodniu mieszkańcom ul. Wyspiańskiego.
 9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
 10.  W tym tygodniu pożegnaliśmy ś.p.  Alinę Gąsowską,Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…
03

Ogłoszenia parafialne

XVIII Niedziela Zwykła

 1. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym nie ma w naszej parafii Mszy św. o godz. 13:15, natomiast jest Msza św. o godz. 20:00.
 2. Dziś zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 9:00.
 3. Trwa diecezjalna piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Wśród pielgrzymów jest także grupa z naszej parafii. Polecamy ich modlitewnej pamięci.
 4. Trwa modlitwa różańcowa prowadzona przez Róże Żywego Różańca według planu wywieszonego w gablotce. Zachęcamy do wspólnej modlitwy w intencjach pielgrzymów, rekolekcji i parafii – szczególnie w czasie przygotowań do parafialnego odpustu.
 5. W miesiącu sierpniu poradnia rodzinna będzie nieczynna.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca.
 7. Ksiądz Andrzej oraz ks. Piotr odwiedzą swoich chorych w sobotę, 9 sierpnia. Początek odwiedzin o godz. 8:00.
 8. Parafialny Zespół Caritas zwraca się z prośbą o zbiórkę przyborów szkolnych dla dzieci z rodzin potrzebujących. Kartki z informacją wyłożone są na bocznym ołtarzu. Przygotowane paczki można zostawiać na plebanii. Już teraz składamy serdeczne podziękowanie za zaangażowanie się w tę formę pomocy. Bóg zapłać.
 9. W tym tygodniu w liturgii wspominać będziemy:- w poniedziałek – św. Jana Marię Vianneya,
  - w środę – Przemienienie Pańskie – święto, - w piątek – św. Dominika, - w sobotę – św. Teresę Benedyktę od Krzyża – święto,
 10. Taca przyszłej niedzieli przeznaczona jest na KUL i IFT w Zielonej Górze.
 11. Dziękujemy z posprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Żeromskiego. Troskę o naszą świątynię polecamy mieszkańcom ul. Prusa.
 12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
 13. Bóg odwołał do wieczności śp. Mieczysława Ważnego,Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…