19

Ogłoszenia parafialne

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 • 1.Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:* Droga Krzyżowa - w piątek: o g. 16:30 dla dzieci i o g. 17:30 dla młodzieży i dorosłych, * Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o g. 17:00. W czasie nabożeństwa zbierana będzie taca przeznaczona na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu.
  2. Kandydaci do bierzmowania udział w nabożeństwach potwierdzają podpisem w indeksie. Dzieci za udział w Drodze Krzyżowej otrzymują obrazki.
  3. Z racji przeniesionej na poniedziałek uroczystości św. Józefa Oblubieńca N.M.P., Msza Św. odpustowa w kościele św. Józefa w Żarach zostanie odprawiona dziś o g. 13:00.
  4. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z gr. młodszej (II i III kl. gimnazjum) odbędzie się w czwartek, 23 marca, na Mszy Św. wieczornej.
  5. Papież Franciszek wzywa cały Kościół do inicjatywy modlitewnej „24 godziny dla Pana”, którą przeżywać będziemy w piątek, 24 marca. Inicjatywę rozpoczniemy w naszej parafii Nabożeństwem Drogi Krzyżowej dla dzieci o g. 16:30, a zakończymy po Mszy Św. wieczornej Modlitwą Adoracyjną Najświętszego Sakramentu o g. 20:00. Szczegóły w gablocie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  6. W sobotę, 25 marca, uroczystość Zwiastowania Pańskiego - Dzień Świętości Życia. Po Mszach Św. będzie możliwość włączenia się w dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje przyjęcia tego zobowiązania wyłożone są na bocznym ołtarzu. Od tego roku prosimy, aby osoby deklarujące przystąpienie do tej krucjaty modlitewnej, wpisały się do księgi, która w sobotę będzie wyłożona.
  7. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna w poniedziałek i w piątek od g. 16:00 do 17:00 oraz w sobotę od g. 10:00 do 11:00.
  8. Tradycją lat ubiegłych z okazji Wielkiego Czwartku grupy działające przy parafii fundują „dar ołtarza”. Chętne grupy i osoby indywidualne mogą przekazać swoją ofiarę na ten cel u ks. proboszcza, ks. wikariusza lub u siostry w zakrystii do 9 kwietnia.
  9. Jeszcze tylko przez tydzień możemy włączyć się w akcję „Opatrunek na ratunek”. Do przyszłej niedzieli zbieramy w zakrystii i na plebanii bandaże, opatrunki jałowe, plastry, które przy pomocy Fundacji „Redemptoris Missio” przekażemy misyjnym szpitalom i przychodniom w Afryce.
  10. Zachęcamy także do zbiórki wszelkich darów (takich jak art. spożywcze, słodycze, chemia gospodarcza) dla biednych i potrzebujących z naszej parafii na święta, które można składać do kosza wyłożonego przy bocznym ołtarzu. Dary pragniemy rozdać 6 kwietnia.
  11. Katolicka Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Żarach prowadzi nadal nabór uczniów do klasy I na rok szkolny 2017/2018. Zapisy i szczegółowe informacje w sekretariacie szkoły.
  12. Rodziców z dziećmi I-komunijnymi ze Szkoły Podstawowej nr 8 z kl. III c i d oraz pozostali z innych szkół, zapraszamy po odbiór szatek komunijnych w sobotę, 25 marca, o g. 10:00 do salki na plebanii.
  13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”. Za tydzień ukaże się nowy numer naszej parafialnej gazetki „Wspólnota”.
  14. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Mazurskiej za posprzątanie kościoła. Troskę o świątynię w tym tygodniu polecamy mieszkańcom z ul. Śląskiej, Opolskiej, Mazowieckiej i Leszczyńskiej. 15. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  16. Zapraszamy do naszego sklepiku i na parafialną stronę internetową: www.wnmpzary.pl
12

Ogłoszenia parafialne

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 • 1.Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:* Droga Krzyżowa - w piątek: o g. 16:30 dla dzieci i o g. 17:30 dla młodzieży i dorosłych, * Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o g. 17:00. W czasie nabożeństwa zbierana będzie taca przeznaczona na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu.
  Kandydaci do bierzmowania udział w nabożeństwach potwierdzają podpisem w indeksie. Dzieci za udział w Drodze Krzyżowej otrzymują obrazki.
 • 2. W poniedziałek, 13 marca, odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci I-komunijnych na Mszy Św. o g. 18:00
 • 3. W poniedziałek, 13 marca, przypada IV rocznica wyboru Papieża Franciszka. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach wypraszając moc błogosławieństwa Bożego i o owocny pontyfikat.
 • 4. W przyszłą niedzielę, 19 marca, z racji uroczystości św. Józefa Oblubieńca N.M.P., Msza Św. odpustowa w kościele św. Józefa w Żarach zostanie odprawiona o g. 13:00.
 • 5. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna w poniedziałek i w piątek od g. 16:00 do 17:00 oraz w sobotę od g. 10:00 do 11:00.
 • 6. Redakcja naszej gazetki „Wspólnota” wraz z Fundacją Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” z Poznania zachęca do włączenia się w wielkopostną, charytatywną akcję pod hasłem: „Opatrunek na Ratunek”, która polega na zbiórce opatrunków dla misyjnych przychodni. Szczegóły akcji na plakatach i w ostatnim numerze „Wspólnoty”. Akcja trwać będzie do 26 marca włącznie.
 • 7. Zachęcamy także do zbiórki wszelkich darów (takich jak art. spożywcze, słodycze, chemia gospodarcza) dla biednych i potrzebujących z naszej parafii na święta, które można składać do kosza wyłożonego przy bocznym ołtarzu. Dary pragniemy rozdać 6 kwietnia.
 • 8. Katolicka Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Żarach prowadzi nadal nabór uczniów do klasy I na rok szkolny 2017/2018. Zapisy i szczegółowe informacje w sekretariacie szkoły.
 • 9. Rodziców z dziećmi I-komunijnymi ze Szkoły Podstawowej nr 8 z kl. III a i b, zapraszamy po odbiór szatek komunijnych w sobotę, 18 marca, o g. 17:00 do salki na plebanii.
 • 10. W myśl ustawy dekomunizacyjnej powstał wniosek do projektu uchwały w sprawie zmiany nazwy ulicy gen. Michała Żymirskiego i nadanie jej nowej nazwy imieniem siostry Edelburgis - elżbietanki. Zachęcamy i zapraszamy do poparcia tego wniosku poprzez złożenie podpisu na liście, która wyłożona jest na ołtarzu bocznym przy zdjęciu s. Edelburgis.
 • 11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.
 • 12. Troskę o świątynię w tym tygodniu polecamy mieszkańcom z ul. Wielkopolskiej, Małopolskiej, Podlaskiej i Mazurskiej.
 • 13. Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziś przeprowadzana jest ogólnopolska zbiórka do puszek na cele misyjne Dzieł Pomocy „Ad Gentes”.
 • 14. Zapraszamy do naszego sklepiku i na parafialną stronę internetową: www.wnmpzary.pl
 • 15. Rekolekcje dla Służby Zdrowia i opiekującymi się chorymi odbędą się w dniach 13 - 15 marca w kościele Najśw. Serca Pana Jezusa w Żarach. Nauki będą głoszone o g. 19:00.
 • 16. Kurs dla fotografów i operatorów filmowych odbędzie się 1 kwietnia w Zielonej Górze. Szczegóły w gablocie.
 • 17. Rekolekcje Biblijne „Wszystko o Biblii”, odbędą się w Paradyżu w dniach 7 - 9 kwietnia. Szczegółowe informacje są na stronie internetowej Seminarium Duchownego oraz na plakacie.
05

Ogłoszenia parafialne

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 • 1. Dziś na Mszy Św. o g. 9:00 - zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 • 2. Rozpoczęliśmy Wielki Post - czas pokuty, nawrócenia i przygotowania do Świąt Wielkanocnych.Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
  * Droga Krzyżowa - w piątek: o g. 16:30 dla dzieci i o g. 17:30 dla młodzieży i dorosłych,
  * Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o g. 17:00. W czasie nabożeństwa zbierana będzie
     taca przeznaczona na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu.
  Kandydaci do bierzmowania udział w nabożeństwach potwierdzają podpisem w indeksie. Dzieci za udział w Drodze Krzyżowej otrzymują obrazki.
  3. Rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi pallotyn ks. Wojciech Jurkowski, przeżywać będziemy od V Niedzieli Wielkiego Postu, tj. od 2 kwietnia.
  4. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna w poniedziałek i w piątek od g. 16:00 do 17:00 oraz w sobotę od g. 10:00 do 11:00.
  5. Redakcja naszej gazetki „Wspólnota” wraz z Fundacją Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” z Poznania zachęca do włączenia się w wielkopostną, charytatywną akcję pod hasłem: „Opatrunek na Ratunek”, która polega na zbiórce opatrunków dla misyjnych przychodni. Szczegóły akcji na plakatach i w ostatnim numerze „Wspólnoty”. Akcja trwać będzie do 26 marca włącznie.
  6. Zachęcamy także do zbiórki wszelkich darów (takich jak art. spożywcze, słodycze, chemia gospodarcza) dla biednych i potrzebujących z naszej parafii na święta, które można składać do kosza wyłożonego przy bocznym ołtarzu. Dary pragniemy rozdać 6 kwietnia.
  7. Katolicka Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Żarach ogłasza, że nadal trwa nabór uczniów do klasy I na rok szkolny 2017/2018. Zapisy i szczegółowe informacje w sekretariacie szkoły.
  8. Rodziców z dziećmi I-komunijnymi z Katolickiej Szkoły Podstawowej zapraszamy po odbiór szatek w sobotę, 11 marca, o g. 10:00 do salki na plebanii.
  9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.
  10. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Wileńska, Kurpiowska i Warmińska za złożenie ofiary na posprzątanie kościoła. Troskę o świątynię w tym tygodniu polecamy mieszkańcom z ul. Karpacka, Bieszczadzka i Sudecka.
  11. Bóg zapłać za złożone ofiary, zwłaszcza na seminarium i Dom Księży Emerytów. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na cele misyjne Dzieł Pomocy „Ad Gentes”.
  12. Zapraszamy do naszego sklepiku i na parafialną stronę internetową: www.wnmpzary.pl