01

Ogłoszenia parafialne

II Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dziś po Mszy Św. o g. 9:00 - zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o g. 17:00. Ofiary złożone na tacę podczas nabożeństwa Gorzkich Żali będą przeznaczone na kwiaty i dekoracje Bożego Grobu.
 3. W piątki zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej: o g. 16:30 - dla dzieci, o g. 17:30 - dla dorosłych. Informacja o osobach i grupach odpowiedzialnych za przygotowanie rozważań - wywieszona w gablocie.
 4. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w V Niedzielę Wielkiego Postu, tj. 22 marca i trwać będą do 25 marca. Głosić je będzie ks. Radosław Gabrysz.
 5. Rekolekcje Duszp. Trzeźwości odbędą się 2 - 4 marca. Spotkania w kaplicy na plebanii o g. 19:00.
 6. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek na Mszę Św. wieczorną zapraszamy Przyjaciół Paradyża. Odwiedziny chorych w sobotę od g. 8:00.
 7. W czwartek - spotkanie z rodzicami dzieci I-komunijnych na Mszy Św. o g. 18:00.
 8. Spotkanie kandydatów do bierzmowania gr. młodsza - ks. Piotra Pluty - 13 marca w piątek. Rozpoczęcie spotkania Nabożeństwem Drogi Krzyżowej o g. 17:30.
 9. Trwają zapisy na pielgrzymki:* do Medjugorie (zaliczka 100 zł) u ks. Piotra Sudoła,
  * do Częstochowy (zaliczka 100 zł) u ks. Piotra Pluty. Więcej informacji o pielgrzymkach u Księży i na plakatach w gablocie.
 10. Dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni mieszkańcom ulic Botanicznej i Kaszubskiej od nr 1 do 10.  Za tydzień o posprzątanie kościoła prosimy mieszkańców z ulicy Kaszubskiej numery nieparzyste od 11 do końca.
 11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.Nasz Parafialny Zespół Caritas zwraca się z prośbą do parafian o przygotowanie paczek świątecznych dla potrzebujących rodzin. Kartki z opisem rodziny znajdują się w koszu przy ołtarzu bocznym. Bardzo prosimy o przyniesienie paczek do 25 marca, ponieważ 26 marca paczki będą rozdawane w siedzibie PZC na plebanii. Za okazaną życzliwość i serce już składamy -  Bóg zapłać.
 12. Katolicka Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Żarach ogłasza nabór uczniów do klasy I na rok szkolny 2015/2016. Zapisy i szczegółowe informacje w sekretariacie szkoły. Społeczność szkoły zaprasza na „DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI” - 4 marca o g. 17:00 w budynku szkoły ul. Kalinowskiego 15.
 13. Dziś w par. Najśw. Serca P. Jezusa rozpoczyna się Kurs Przedmałżeński Mszą Św. o g. 18:00. Nauki codziennie o g. 19:00 do soboty (7.03.). Zainteresowanych prosimy o skorzystanie.
 14. W piątek (6.03.) w par. Miłosierdzia Bożego w Żarach - uroczystość poświęcenia dużego rzeźbionego krzyża przy sklepieniu nad ołtarzem. Szczegóły uroczystości - w gablocie.
 15. Bóg zapłać za złożone ofiary. Dzisiaj ogólnopolska zbiórka do puszek na cele misyjne Dzieł Pomocy „Ad Gentes”.
 16. W tym tygodniu Bóg odwołał do wieczności śp. Tadeusza Bąbiaka, którego polecamy Miłosierdziu Bożemu.
 17. Zapraszamy na naszą stronę internetową: www.wnmpzary.pl
22

Ogłoszenia parafialne

I Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dzisiaj po Mszy Św. o g. 1315 adoracja Najśw. Sakramentu prowadzona przez wspólnotę Domowego Kościoła.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o g. 1700. Ofiary złożone na tacę podczas nabożeństwa Gorzkich Żali będą przeznaczone na kwiaty i dekoracje Bożego Grobu.
 3. W piątki zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej: o g. 1630 - dla dzieci, o g. 1730 - dla dorosłych. Informacja o osobach i grupach odpowiedzialnych za przygotowanie rozważań wywieszona jest w gablocie.
 4. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w V Niedzielę Wielkiego Postu, tj. 22 marca i trwać będą do 25 marca. Głosić je będzie Ks. Radosław Gabrysz.
 5. Rekolekcje Duszpasterstwa Trzeźwości odbędą się 2, 3 i 4 marca. Spotkania w kaplicy na plebanii o g. 19:00.
 6. W przyszłą nidzielę po Mszy św. o 9:00 nastąpi zmiana tajemnic żywego różańca.
 7. Trwają zapisy na pielgrzymki: * do Medjugorie (zaliczka 100 zł) u Ks. Piotra Sudoła,
  * do Częstochowy (zaliczka 100 zł) u Ks. Piotra Pluty. Więcej informacji o pielgrzymkach u Księży i na plakatach w gablocie.
 8. Dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni mieszkańcom ulic Śląskiej, Opolskiej, Mazowieckiej i Leszczyńskiej. Za tydzień o  posprzątanie kościoła prosimy mieszkańców z ulic: Botanicznej i Kaszubskiej od nr 1 do 10.
 9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego” oraz naszej parafialnej „Wspólnoty”.
 10. Nasz Parafialny Zespół Caritas zwraca się z prośbą do parafian o przygotowanie paczek świątecznych dla potrzebujących rodzin. Kartki z opisem rodziny znajdują się w koszu przy ołtarzu bocznym. Bardzo prosimy o przyniesienie paczek do 25 marca, ponieważ 26 marca paczki będą rozdawane w siedzibie PZC na plebanii. Za okazaną życzliwość i serce już składamy -  Bóg zapłać.
 11. Bóg zapłać za złożone ofiary. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na cele misyjne Dzieł Pomocy „Ad Gentes”.
 12. W tym tygodniu Bóg odwołał do wieczności śp. Zdzisława Grądeckiego i Władysława Grubera, których polecamy Miłosierdziu Bożemu.
 13. Zapraszamy na naszą stronę internetową: www.wnmpzary.pl
15

Ogłoszenia parafialne

VI Niedziela Zwykła

 1. W środę rozpoczyna się Wielki Post. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Msze św. w tym dniu w naszej parafii o godz. 6:30; 9:00; 17:00 oraz 18:00. 
 2. Środa Popielcowa to dzień solidarności z kapłanami seniorami – taca przeznaczona na Dom Księży Emerytów w Zielonej Górze.
 3. Od środy do niedzieli przypadają kwartalne dni modlitwy o ducha pokuty.
 4. W piątek zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej. O godz. 17:00 – dzieci, o godz. 17:30 zapraszamy dorosłych. Informacja o osobach i grupach odpowiedzialnych za przygotowanie rozważań wywieszona jest w gablotce.
 5. Zapraszamy na nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym – w niedzielę o godz. 17:00.
 6. Zapisy na pielgrzymkę do Medjugorie (z zaliczką 100 zł.) u ks. Piotra Sudoła. Więcej informacji na plakacie w gablotce.
 7. Zapisy na pielgrzymkę do Częstochowy (z zaliczką 100 zł.) u ks. Piotra Pluty. Szczegółowe informacje na plakacie w gablotce.
 8. Dziękujemy mieszkańcom ulic: Wielkopolskiej, Małopolskiej, Podlaskiej i Mazurskiej za posprzątanie kościoła. Troskę o świątynię polecamy mieszkańcom ulic: Śląskiej, Opolskiej, Mazowieckiej i Leszczyńskiej.
 9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego oraz naszej parafialnej Wspólnoty.
 10. W tym tygodniu Bóg odwołał do wieczności śp. Jadwigę Łukaszewicz.Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…