28

Ogłoszenia parafialne

XXVI Niedziela Zwykła

 1. Dziś po Mszy św. o godz. 9:00 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 2. Trwa w dekanacie peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego. Dziś o godz. 17:00 powitanie obrazu w parafii w Olbrachtowie, natomiast w środę, o godz. 17:00 powitanie obrazu w parafii w Sieniawie Żarskiej.
 3. Franciszkański Zakon Świeckich będzie przeżywał swoje doroczne rekolekcje w dniach  1-4/10. Nauki będą głoszone po Mszy św. o godz. 18:00. Msza św. z odnowieniem profesji zakonnej w sobotę, o godz. 18:00.
 4. Od środy rozpoczyna się miesiąc październik. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Dzieci w poniedziałki, wtorki i środy o godz. 17:00. Młodzież i dorośli od poniedziałku do soboty o godz. 17:30. W niedzielę, o godz. 8:30. W gablotce można zapoznać się z listą osób i grup odpowiedzialnych za przygotowanie rozważań.
 5. W czasie pierwszego różańca dla dzieci, w środę o godz. 17:00, zostaną pobłogosławione różańce dzieciom przygotowującym się do swojej pierwszej spowiedzi i Komunii św.
 6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 7. Spotkanie Przyjaciół Paradyża w czwartek, po Mszy św. wieczornej na plebanii.
 8. Księża odwiedzą chorych w sobotę. Początek odwiedzin o godz. 8:00.
 9. W czwartek, 2 października odbędzie się zbiórka elektrośmieci (drukarek, telefonów, itp.). Elektrozłom można przynosić w godz. 15-17 i pozostawić na placu przy kościele. Jest to forma wsparcia organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie, która współpracując z firmą Green Office Ecologic stara się w ten sposób pozyskać środki na działalność misyjną. Więcej informacji na ulotkach przy wyjściu z kościoła.
 10. Uroczysta Msza św. z okazji 70-lecia 105 Wojskowego Szpitala w Żarach zostanie odprawiona w piątek, 3 października, o godz. 10:00 w kościele garnizonowym.
 11. Zapraszamy do udziału w Pielgrzymce Różańcowej do Rokitna, która odbędzie się w niedzielę, 5 października. Program wywieszony jest w gablotce. Zapisy na wyjazd jeszcze tylko dziś w zakrystii. Koszt pielgrzymki: 30 zł. Wyjazd zależny jest od ilości zgłoszeń.
 12. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 13:15 adoracja Najświętszego Sakramentu z Koronką do Bożego Miłosierdzia prowadzona przez Domowy Kościół.
 13. W tym tygodniu w liturgii wspominać będziemy:- w poniedziałek – św. Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela, - we wtorek – św. Hieronima, - w środę – św. Teresę od Dzieciątka Jezus,
  - w czwartek – św. Aniołów Stróżów, - w sobotę – św. Franciszka z Asyżu,
 14. Dziękujemy mieszkańcom ul. Reymonta i Nałkowskiej za złożoną ofiarę na sprzątanie kościoła. Troskę o świątynię w tym tygodniu polecamy mieszkańcom ul. Konopnickiej.
 15. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego oraz nowego numeru naszej parafialnej Wspólnoty.
 16. W tym tygodniu z naszej parafialnej rodziny Bóg odwołał do wieczności: + Mieczysława(m) Sałatkiewicz oraz + Albina(m) Zagórskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
25

Ogłoszenia parafialne

XXV Niedziela Zwykła

 1. Przeżywamy dziś Dzień Środków Masowego Przekazu.
 2. Przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby KUL i IFT.
 3. Trwa w dekanacie peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego. Dziś o godz. 17:00 powitanie obrazu w parafii św. Józefa w Żarach, natomiast w środę, o godz. 17:00 powitanie obrazu w parafii MB. Szkaplerznej w Kunicach.
 4. Spotkanie rodziców lektorów, ministrantów i kandydatów w środę, po Mszy św. wieczornej w salce na plebanii.
 5. Spotkanie Diecezjalnej Diakonii Liturgicznej Rejonu Żarskiego odbędzie się w sobotę, 27 września, o godz. 12:00, w salce przy kościele św. Józefa w Żarach.
 6. Spotkanie Animatorów Oaz Rejonu Żarskiego odbędzie się w sobotę, 27 września, o godz. 13:00, w salce przy kościele św. Józefa w Żarach.
 7. W sobotę, 27 września, przypada 75 rocznica rozpoczęcia tworzenia struktur Polskiego Państwa Podziemnego. Zachęcamy do wywieszania w tym dniu flagi państwowej i zapalenia zniczy do grobach poległych i zmarłych. Dzień ten będziemy przeżywać pod hasłem „My z niego wszyscy…”.
 8. W najbliższą niedzielę, 28 września, Diecezjalna Pielgrzymka Nauczycieli do Rokitna. Szczegółowy plan wywieszony jest w gablotce.
 9. W gablotce można zapoznać się z Wezwaniem do modlitwy w intencji synodalnej biskupów, które do diecezjan kieruje bp Stefan Regmunt.
 10. Już dziś zapraszamy do udziału w Pielgrzymce Różańcowej do Rokitna, która odbędzie się w niedzielę, 5 października. Program wywieszony jest w gablotce. Zapisy na wyjazd w zakrystii. Koszt pielgrzymki: 30 zł. Wyjazd zależny jest od ilości zgłoszeń.
 11. Z uwagi na pielgrzymkę, zmiana tajemnic Żywego Różańca w najbliższą niedzielę, 28 września, po Mszy św. o godz. 9:00.
 12. Zapraszamy na spotkania Oazy Młodzieżowej w każdy piątek, po mszy wieczornej na plebanii.
 13. W tym tygodniu w liturgii wspominać będziemy:- we wtorek – św. Pio z Petrelciny,
  - w czwartek – bł. Władysława z Gielniowa, - w sobotę – św. Wincentego a` Paulo
 14. Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Mickiewicza. Troskę o świątynię w tym tygodniu polecamy mieszkańcom ul. Reymonta i Nałkowskiej.
 15. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
 16. W tym tygodniu z naszej parafialnej rodziny Bóg odwołał do wieczności: + Mirosława (m) Hołub. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
14

Ogłoszenia parafialne

Podwyższenia Krzyża Świętego

 1. Serdecznie witamy w naszej parafialnej wspólnocie naszego Księdza Proboszcza, Pawła Koniecznego. Życzymy Księdzu wszelkich potrzebnych łask i nieustannej opieki naszej patronki – Matki Bożej Wniebowziętej na każdy dzień posługi w naszej parafii.
 2. Przeżywamy dziś święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej na godz. 19:00.
 3. Dziś, o godz. 15:00 uroczyste zakończenie peregrynacji i przekazanie obrazu do parafii w Drożkowie.
 4. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców – Tydzień Wychowania Chrześcijańskiego.
 5. Spotkanie kandydatów do bierzmowania gr. młodszej z kl. 3 gim. – rozpoczynających swoją formację – w poniedziałek, 15 września. Grupa starsza ma swoje spotkanie w czwartek, 18 września. Spotkania rozpoczynają się Mszą św. o godz.  18:00.
 6. Kurs przedmałżeński w parafii Miłosierdzia Bożego rozpocznie się dziś Mszą św. o godz. 18:00.
 7. Zapraszamy na spotkania Oazy Młodzieżowej w każdy piątek, po mszy wieczornej na plebanii.
 8. W najbliższą niedzielę zbiórka do puszek na potrzeby KUL i IFT.
 9. W tym tygodniu w liturgii wspominać będziemy:- w poniedziałek – NMP Bolesną,
  - we wtorek – św. Korneliusza i Cypriana, - w czwartek – św. Stanisława Kostkę,
  - w sobotę – św. Andrzeja Kim Taegon i Towarzyszy
 10. Troskę o naszą świątynię w tym tygodniu polecamy mieszkańcom ul. Mickiewicza.
 11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego, do którego dołączona jest płyta z kolejną częścią Dzienniczka. Jest także pierwszy po wakacjach numer naszej parafialnej Wspólnoty – poświecony w całości + ks. Proboszczowi Tadeuszowi Dobruckiemu.
 12. W tym tygodniu z naszej parafialnej rodziny Bóg odwołał do wieczności: +Irenę Synowiec, + Marcina Grabowieckiego i + Tadeusza Wawrzyniak. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…