23

Ogłoszenia parafialne

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

 1. Przeżywamy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która jest świętem patronalnym Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz naszego paradyskiego seminarium.
 2. Dziś można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi oraz wypełnienie zwykłych warunków odpustu.  
 3. Przed kościołem zbiórka do puszek na finansowe wsparcie remontu i renowacji po pożarze katedry w Sosnowcu.
 4. Zapraszamy na koncert „Nie tylko gitarą i piórem” w wykonaniu uczniów i nauczycieli Szkół Katolickich w Żarach. Koncert odbędzie się dziś, o godz. 19:00 w naszym kościele; będzie poświęcony pamięci naszych bliskich zmarłych, których w tym miesiąca otaczamy szczególną modlitwą.
 5. Zapraszamy dzieci, które uczestniczyły w nabożeństwach różańcowych we wtorek, na godz. 17:00 na wspólną modlitwę za zmarłych, połączoną z rozwiązaniem konkursu i rozdaniem nagród za uczestnictwo w nabożeństwach różańcowych w miesiącu październiku.
 6. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do pierwsze spowiedzi i Komunii św. odbędzie się we wtorek o godz. 18:00 w kościele.
 7. W najbliższą niedzielę pobłogosławimy opłatki, które tradycyjnie będę roznoszone przez przedstawicieli parafii. Zebrane ofiary zostaną przekazane na kolejną część remontu ogrodzenia.
 8. Od przyszłej niedzieli będzie także możliwość nabycia, w ramach akcji Caritas, świec na stół wigilijny: większych w cenie 12 zł. oraz mniejszych w cenie 5 zł.
 9. W tym tygodniu w liturgii wspominać będziemy:- w poniedziałek – św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy, - w niedzielę – I Niedziela Adwentu – początek nowego roku liturgicznego,
 10. Dziękujemy mieszkańcom ul. Czecha, Teligi, Tenisowej i Marusarzówny za posprzątanie kościoła. Troskę o świątynię w tym tygodniu polecamy mieszkańcom ulic: Pytlasińskiego i Stamma.
 11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa.
 12. W tym tygodniu pożegnaliśmy: +Cecylię Winnik, +Genowefę Kolarz, +Bernarda Gryga, +Leonardę Stefańską. Wieczny odpoczynek, racz im dać, Panie…
16

Ogłoszenia parafialne

16.11.2014

 1. Gościmy dziś w parafii kleryka z WSD w Paradyżu. Taca przeznaczona jest na potrzeby seminarium.
 2. Jutro w naszej parafii rozpoczyna się kurs przedmałżeński i będzie trwał do soboty. Spotkania o godz. 18:30 w salce na plebanii.
 3. Spotkanie kandydatów do bierzmowania grupy starszej – ks. Piotra Sudoła, w czwartek, 20 listopada. Spotkanie rozpoczyna się Mszą św. o godz. 18:00.
 4. W najbliższą niedzielę zbiórka do puszek na finansowe wsparcie renowacji katedry w Sosnowcu. W gablotce można zapoznać się z apelem ks. Biskupa Regmunta, który w tej sprawie wystosował do wszystkich diecezjan.
 5. Taca przyszłej niedzieli przeznaczona jest na przygotowanie ŚDM w Krakowie.
 6. Zapraszamy na koncert „Nie tylko gitarą i piórem” w wykonaniu uczniów i nauczycieli Szkół Katolickich w Żarach. Koncert odbędzie się w najbliższą niedzielę o godz. 19:00 w naszym kościele; będzie poświęcony pamięci naszych bliskich zmarłych, których w tym miesiąca otaczamy szczególną modlitwą.
 7. W tym tygodniu w liturgii wspominać będziemy:- w poniedziałek – św. Elżbietę Węgierską,
  - we wtorek – bł. Karolinę Kózkównę, - w środę – bł. Salomeę, - w czwartek: św. Rafała Kalinowskiego, - w piątek – Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny, - w sobotę – św. Cecylię,
  - w niedzielę – Jezusa Chrystusa – Króla Wszechświata,
 8. Dziękujemy mieszkańcom ul. Kusocińskiego oraz Żwirki i Wigury za sprzątanie kościoła. Troskę o świątynię w tym tygodniu polecamy mieszkańcom ulic: Czecha, Teligi, Tenisowej i Marusarzówny.
 9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
 10. W tym tygodniu pożegnaliśmy ś.p. Bronisława Jabłońskiego. Wieczny odpoczynek, racz mu dać, Panie…
09

Ogłoszenia parafialne

09.11.2014

 1. Zakończyła się oktawa uroczystości Wszystkich Świętych, kiedy w czasie nabożeństw wspominkowych polecaliśmy naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdzi. Od dziś, aż do I niedzieli adwentu, jeszcze raz chcemy modlić się za tych zmarłych, polecając ich w czasie każdej Mszy św.
 2. Przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Przed kościołem zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
 3. We wtorek przypada 96 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Pamiętajmy w modlitwie o naszej Ojczyźnie i tych, którzy polegli w Jej obronie. Msza św. w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona we wt., o godz. 12:00 w kościele p.w. św. Józefa w Żarach.
 4. Spotkanie rodziców służby liturgicznej oraz schli w środę, o godz. 18:30 w salce na plebanii.
 5. Spotkanie kandydatów do bierzmowania grupy młodszej – ks. Piotra Pluty, w czwartek, 13 listopada. Grypa starsza – ks. Piotra Sudoła, będzie miała swoje spotkanie w czwartek, 20 listopada. Spotkanie rozpoczynają się Mszą św. o godz. 18:00.
 6. W tym roku szkolnym SP nr 8 obchodzi jubileusz 50-lecia. W czwartek, 13 listopada, o godz. 18 w kościele WNMP w Żarach zostanie odprawiona Msza św., po której Pan Dyrektor wraz z pracownikami zaprasza wszystkich emerytów związanych ze szkołą na spotkanie wspomnieniowe do auli szkolnej.
 7. Dekanalne Spotkanie księży i katechetów odbędzie się w sobotę w naszej parafii. Początek spotkania o godz. 9:30 w kościele.
 8. Kurs przedmałżeński w Domu Rekolekcyjnym w Kunicach odbędzie się w dniach 14-16 listopada. Szczegółowe informacje na stronie internetowej domu. Natomiast w naszej parafii kurs przedmałżeński rozpocznie się w poniedziałek, 17 listopada i będzie trwał do soboty. Spotkania o godz. 18:30 w salce na plebanii.
 9. W najbliższą niedzielę będziemy gościli w parafii kleryka z WSD w Paradyżu. Taca przyszłej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby seminarium.
 10. W tym tygodniu w liturgii wspominać będziemy:- we wtorek – św. Marcina z Tours,
  - w środę – św. Jozafata, - w czwartek: św. Benedykta, Jana, Matusza, Izaaka i Krystna – patronów naszej diecezji - święto
 11. Dziękujemy mieszkańcom ul. Turystycznej, Rekreacyjnej, Spacerowej i Wypoczynkowej za sprzątanie kościoła. Troskę o świątynię w tym tygodniu polecamy mieszkańcom ulic Kusocińskiego oraz Żwirki i Wigury.
 12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego i nowego numeru naszej parafialnej Wspólnoty.
 13. W tym tygodniu pożegnaliśmy ś.p. Tomasza Leowskiego. Wieczny odpoczynek, racz mu dać, Panie…