22

Ogłoszenia parafialne

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które są odprawiane codziennie o g. 17:30.
 2. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z obu grup w środę o g. 17:00 w kościele.
 3. W czwartek przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej - Boże Ciało. Porządek Mszy Św. w naszej parafii: 7:00, 9:00, 10:00, 13:00 i 18:00. W tym dniu nie będzie nabożeństwa majowego o g. 17:30. Procesja wyruszy z par. Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy Św. o g. 10:00 i przejdzie do czterech ołtarzy: ul. Traugutta (przy bramie muzeum), ul. 11 Listopada (dom sióstr Elżbietanek), ul. Wrocławska (przy ul. Pocztowej) i zakończy się przy kościele św. Józefa. Prosimy o przygotowanie chorągwi i udekorowanie naszych domów. Dzieci, które chcą sypać kwiatki podczas procesji prosimy o zgłoszenie się do s. Dobrawy.
 4. 26 maja, w czwartek - Dzień Matki. Wszystkim Mamom już dziś życzymy wielu łask Bożych, opieki Maryi, zdrowia, a tym, które odeszły do wieczności - życia wiecznego w niebie.
 5. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę Św. za Ojczyznę na g. 13:15.
 6. Za tydzień, 29 maja odbędzie się nasz parafialny festyn i jak co roku zwracamy się z prośbą o fanty, które można zostawiać na plebanii do środy. Zwracamy się także z wielką prośbą o upieczenie ciast, które można zostawiać na plebanii w sobotę i niedzielę. Jak zawsze przygotowane są atrakcje i niespodzianki (nie tylko dla dzieci) wokół kościoła i na scenie. Każdy los naszej Loterii będzie nagrodzony. Serdecznie zapraszamy do wspólnej rodzinnej i parafialnej zabawy. Zebrane środki zostaną przekazane na dofinansowanie wakacyjnego wypoczynku dzieci. Rozpoczęcie festynu o g. 14:00, a zakończenie o g. 17:30 nabożeństwem majowym w plenerze. Szczegóły na ulotkach rozdawanych przed kościołem.
 7. Troskę o kościół w tym tygodniu polecamy mieszkańcom z ul. Wrocławskiej.
 8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” oraz są jeszcze egzemplarze naszej parafialnej gazetki „Wspólnota”.
 9. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 10. Spotkanie z możliwością zapisania się na wyjazd na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa od 29 lipca do 1 sierpnia odbędzie się w par. św. Józefa w Żarach 24 maja po Mszy Św. wieczornej (g. 18:30). Dokładne informacje na stronie internetowej i na facebooku parafii św. Józefa.
 11. W dniach 3-5 czerwca w Głogowie odbędą się kolejne rekolekcje dla par niesakramentalnych. Rekolekcje przeznaczone są dla par niezależnie od wieku, światopoglądu, wyznania, stażu czy skali problemów. Szczegóły i program w gablocie.
 12. Zapraszamy do naszego sklepiku, a także na naszą stronę internetową: www.wnmpzary.pl
15

Ogłoszenia parafialne

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 1. Dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha Św. kończy Okres Wielkanocny.
 2. W poniedziałek - święto Najśw. Maryi Panny, Matki Kościoła.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które są odprawiane codziennie o g. 17:30.
 4. W czwartek - święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 5. W przyszłą niedzielę - uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
 6. W niedzielę, 29 maja odbędzie się nasz parafialny festyn. Jak co roku zwracamy się z serdeczną prośbą o fanty, które można zostawiać na plebanii. Tym, którzy już nam je ofiarowali składamy serdeczne podziękowania.
 7. Dziś w par. św. Józefa Oblubieńca w Żarach rozpoczyna się kurs przedmałżeński i trwać będzie do 21 maja. Spotkania codziennie o g. 19:00.
 8. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Artylerzystów blok nr 12 za posprzątanie kościoła i złożenie ofiary na Mszę Św., która zostanie odprawiona w ich intencji 30 czerwca o g. 18:00. Troskę o kościół w tym tygodniu polecamy mieszkańcom z ul. Buczka.
 9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego” oraz nowego numeru naszej parafialnej gazetki „Wspólnota”.
 10. Bóg zapłać za złożone ofiary. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na organizację Światowych Dni Młodzieży - Kraków 2016.
 11. Jest możliwość zapisania się na wyjazd na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa od 29 lipca do 1 sierpnia. Najbliższe spotkania z zapisami w par. św. Józefa w Żarach: 16 oraz 24 maja po Mszy Św. wieczornej (g. 18:30). Dokładne informacje na stronie internetowej i na facebooku parafii św. Józefa.
 12. W dniach 3-5 czerwca w Głogowie odbędą się kolejne rekolekcje dla par niesakramentalnych. Rekolekcje przeznaczone są dla par niezależnie od wieku, światopoglądu, wyznania, stażu czy skali problemów. Szczegóły i program w gablocie.
 13. Zapraszamy do naszego sklepiku, a także na naszą stronę internetową: www.wnmpzary.pl
08

Ogłoszenia parafialne

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA - WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

 1. Dzisiaj na Mszy Św. o g. 12:00 dzieci z klas III przeżywają rocznicę swojej I Komunii Św..
 2.  Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które są odprawiane codziennie o g. 17:30.
 3. Od piątku trwa nowenna do Ducha Świętego przed uroczystością Zesłania, którą odchodzić będziemy w przyszłą niedzielę, która to uroczystość kończy Okres Wielkanocny.
 4. W piątek, 13 maja zapraszamy na pierwsze w tym roku Czuwanie Fatimskie. Rozpocznie się ono nabożeństwem majowym o g. 17:30. Mszy Św. o g. 20:00 przewodniczyć będzie ks. Waldemar Murach. Szczegółowy plan czuwania jest wywieszony w gablotach.
 5. W sobotę w konkatedrze w Zielonej Górze alumni V roku naszego Seminarium Duchownego przyjmą święcenia diakonatu. Polecajmy ich w naszych modlitwach.
 6. W niedzielę, 29 maja odbędzie się nasz parafialny festyn. Jak co roku zwracamy się z serdeczną prośbą o fanty, które można zostawiać na plebanii.
 7. Najbliższy kurs przedmałżeński rozpocznie się przyszłą niedzielę, 15 maja i trwać będzie do 21 maja w par. św. Józefa Oblubieńca w Żarach. Spotkania codziennie o g. 19:00.
 8. Dziękujemy rodzicom dzieci rocznicowych za posprzątanie kościoła. Troskę o kościół w tym tygodniu polecamy mieszkańcom z ul. Artylerzystów blok nr 12.
 9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.
 10. Bóg zapłać za złożone ofiary. Za tydzień taca przeznaczona będzie na organizację Światowych Dni Młodzieży - Kraków 2016.
 11. W piątek o g. 4:00 spod naszego kościoła wyrusza pielgrzymka śladami św. Jana Pawła II. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Ks. Tadeusz serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału.Zapraszamy do naszego sklepiku, a także na naszą stronę internetową: www.wnmpzary.pl