29

Ogłoszenia parafialne

VI Niedziela Wielkiego Postu
Niedziela Palmowa

 1. Dzisiejszą Niedzielą Męki Pańskiej rozpoczynają się w Kościele obchody Wielkiego Tygodnia.
 2. Zapraszamy dziś na ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o g. 17:00. Ofiary złożone na tacę podczas tego nabożeństwa będą przeznaczone na kwiaty i dekoracje Bożego Grobu.
 3. Ostatnia przed świętami okazja do spowiedzi św. w poniedziałek, wtorek i środę - od g. 17:00 do g. 18:00.
 4. W tym tygodniu kancelaria będzie czynna tylko w poniedziałek od g. 16:00 do g.17:00.
 5. WIELKI CZWARTEK - dzień ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Msza Św. wieczorna o g. 18:00 ( nie będzie Mszy Św. porannej). W tym dniu Komunia św. będzie udzielana pod dwiema postaciami. Po Mszy Św. procesja do Ciemnicy i czuwanie do g. 22:00.
 6. WIELKI PIĄTEK - adoracja w Ciemnicy od g. 9:00. O g. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Droga Krzyżowa. Liturgia Męki Pańskiej o g. 18:00, a po niej procesja do Grobu Pańskiego i adoracja do g. 22:00. Przez cały dzień obowiązuje post ścisły i całkowita abstynencja.
 7. WIELKA SOBOTA - adoracja przy Grobie Pańskim od g. 9:00. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny od g. 10:00 do g. 14:00 - co pół godziny. Wigilię Paschalną rozpoczynamy o g. 20:00. Prosimy o przyniesienie świec (mogą być paschaliki).
 8. NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO - Msza Św. Rezurekcyjna z procesją o g. 6:00. Pozostałe  Msze Św. o g. 9:00, 10:30, 12:00, 13:15 i 18:00.
 9. Szczegółowy plan liturgii oraz adoracji - z podziałem na grupy - jest wywieszony w gablocie i przy wyjściu z kościoła. W Wielki Piątek zapraszamy wszystkich kandydatów do bierzmowania z animatorami do uczestnictwa w adoracji od g. 14:30, a od g. 21:00 zapraszamy na adorację szczególnie mężczyzn.
 10. W Wielki Piątek odbędą się odwiedziny chorych. Ks. Krzysztof rozpocznie o g. 8:00, ks. Piotr Sudoł o g. 8:30, a ks. Piotr Pluta o g. 10:00.
 11. Chętnych do straży przy Grobie Pańskim prosimy o kontakt z p. Janem Urszulakiem ( tel. 603 389 484) lub zapraszamy na zbiórkę w Wielki Piątek o g. 17:15 przy kancelarii.
 12. Zapraszamy do udziału w Rajdzie Palmowym, który dziś w parafii św. Józefa w Żarach rozpocznie się o g. 12:30. Program wywieszony jest w gablocie.
 13. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Huculskiej za posprzątanie kościoła. Troskę o świątynię na święta polecamy mieszkańcom z ul. Witosa. Prosimy o sprzątanie w Wielką Środę.
 14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”, w którym jako dodatek jest dołączony film „Pasja” Mela Gibsona.
 15. Za przygotowanie paczek świątecznych dla potrzebujących rodzin wszystkim parafianom za okazaną życzliwość i serce składamy -  Bóg zapłać.
 16. Dziękujemy grupom działającym przy parafii, które złożyły ofiary na „dar ołtarza” na Wielki Czwartek.
 17. Bóg zapłać za złożone ofiary. Przed kościołem możliwość zakupienia paschalików (7zł).
 18. Zapraszamy do naszego sklepiku oraz na naszą stronę internetową: www.wnmpzary.pl (wiele informacji o parafii, m.in. można raz jeszcze wysłuchać nauk z naszych rekolekcji parafialnych).
22

Ogłoszenia parafialne

V Niedziela Wielkiego Postu

 1. Zachowując zwyczaj, od dziś do Liturgii Wielkiego Piątku zasłaniamy krzyże.
 2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne. Serdecznie witamy naszego rekolekcjonistę - ks. Radosława Gabrysza. Dziś nauki są głoszone w czasie każdej Mszy Św.; od jutra do środy w czasie Mszy Św. o g. 700, 900 i 1800. W poniedziałek - dzień spowiedzi św. - okazja do sakramentu pokuty od g. 630, 830 oraz 1700.
 3. W dniach 23-29 marca trwać będzie w Gorzowie Wlkp., Głogowie i Zielonej Górze - Festiwal Życia.
 4. W środę uroczystość Zwiastowania Pańskiego - Dzień Świętości Życia. Po każdej Mszy Św. będzie możliwość włączenia się w dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Ulotki z informacjami i deklaracje przyjęcia tego zobowiązania wyłożone są na bocznym ołtarzu. Wypełnione deklaracje prosimy przynieść w środę na Mszę Św.
 5. Zapraszamy na nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o g. 1700. Ofiary złożone na tacę podczas nabożeństwa Gorzkich Żali będą przeznaczone na kwiaty i dekoracje Bożego Grobu.
 6. W piątek zapraszamy wszystkich na nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami miasta. O g. 1845 rozpoczęcie w kościele N.S.P.J. w Żarach, a zakończenie w naszym kościele. Nie będzie Drogi Krzyżowej w kościele. Zapraszamy do udziału i wspólnej modlitwy.
 7. Spotkanie kandydatów do bierzmowania gr. starszej - ks. Piotra Sudoła - 26 marca w czwartek. Rozpoczęcie spotkania na Mszy Św. o g. 1800 w kościele.
 8. Młodzież przygotowującą się na Światowe Dni Młodzieży - Kraków 2016, zapraszamy na spotkanie w piątek 27 marca na Mszę Św. o g. 1800. W Niedzielę Palmową w Gorzowie Wlkp., Głogowie i Zielonej Górze (par. Ducha Św.) odbędą się diecezjalne odchody Światowego Dnia Młodych.
 9. Za tydzień - Niedziela Męki Pańskiej - Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy Św.
 10. Trwają zapisy na pielgrzymki:* do Medjugorie (zaliczka 100 zł) u ks. Piotra Sudoła,
  * do Częstochowy (zaliczka 100 zł) u ks. Piotra Pluty. Więcej informacji o pielgrzymkach u Księży i na plakatach w gablocie.
 11. Dziękujemy mieszkańcom ul. Akacjowej, Brzozowej i Klonowej za posprzątanie kościoła. Troskę o świątynię polecamy mieszkańcom z ulicy Huculskiej.
 12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” oraz najnowszy numer naszej gazetki parafialnej „Wspólnota”.
 13. Nasz Parafialny Zespół Caritas zwracając się z prośbą do parafian o przygotowanie paczek świątecznych dla potrzebujących rodzin, bardzo prosi o przyniesienie paczek do środy - 25 marca, ponieważ w czwartek - 26 marca paczki będą rozdawane w siedzibie PZC na plebanii. Za okazaną życzliwość i serce składamy -  Bóg zapłać.
 14. Tradycją lat ubiegłych z okazji Wielkiego Czwartku grupy działające przy parafii fundują „dar ołtarza”. Chętne grupy mogą przekazać swoją ofiarę na ten cel u ks. Piotra Pluty do dziś.
 15. Bóg zapłać za złożone ofiary. Przed kościołem możliwość zakupienia ręcznie robionych kartek świątecznych, z których dochód jest na utrzymanie potrzebującej studentki oraz paschalików (7zł).
 16. W tym tygodniu Bóg odwołał do wieczności śp. Mariana Baziukiewicza i Ewę Olszańską, których polecamy Miłosierdziu Bożemu.
 17. Zapraszamy do naszego sklepiku oraz na naszą stronę internetową: www.wnmpzary.pl
15

Ogłoszenia parafialne

IV Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na apel  Ojca Świętego Franciszka i włączyli się w sztafetę modlitewną „24 godziny dla Pana”.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym – w niedzielę o godz. 17:00. Ofiary złożone na tacę w podczas nabożeństwa przeznaczone będą na kwiaty  i dekoracje Bożego Grobu.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek o godz. 16:30 – dzieci, o godz. 17:30 młodzież i  dorośli. Informacja o osobach i grupach odpowiedzialnych za przygotowanie rozważań wywieszona jest w gablotce.
 4. W poniedziałek, wtorek i środę swoje rekolekcje będą przeżywać uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z terenu naszej parafii.
 5. Od przyszłej niedzieli rozpoczną się w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne.W niedzielę nauki będą głoszone w czasie każdej Mszy św.; w poniedziałek, wtorek i środę w czasie Mszy św. o godz. 7:00, 9:00 oraz 18:00. Dniem spowiedzi będzie poniedziałek, 23 marca. Okazja do sakramentu pokuty od godz. 6:30, 8:30 oraz 17:00. Już dziś zachęcamy do zarezerwowania sobie czasu, by jak najlepiej przygotować się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
 6. Katecheza przed chrztem dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w środę, 18 marca, po Mszy św. wieczornej (ok. godz. 18:45).
 7. W czwartek – uroczystość św. Józefa Oblubieńca N.M.P. - Msza Św. odpustowa w kościele św. Józefa w Żarach o godz. 18:00.
 8. W tym tygodniu odbiór alb I-komunijnych na plebanii:- w środę 18 marca o godz. 17:00 – chłopcy, - w czwartek 19 marca o godz. 17:00 – dziewczynki. Całość opłaty – 120 zł.
 9. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z grupy starszej – ks. Piotra Sudoła – w czwartek, 26 marca. Spotkanie rozpoczyna się Mszą św. o godz. 18:00 w kościele.
 10. Trwają zapisy na pielgrzymki:- do Medjugorie – u ks. Piotra Sudoła (zaliczka 100 zł.),
  - do Częstochowy – u ks. Piotra Pluty (zaliczka 100 zł.). Więcej informacji o pielgrzymkach u Księży i na plakatach w gablotce.
 11. Można jeszcze zabrać z bocznego ołtarza kartkę z  informacją o rodzinie i przygotować paczkę dla osób potrzebujących z terenu naszej parafii. Przypominamy, że przygotowane paczki prosimy dostarczyć do dnia 25 marca, ponieważ 26 marca (w czwartek), będą rozdawane w siedzibie PZC na plebanii.
 12. Tradycją lat ubiegłych z okazji Wielkiego Czwartku grupy działające przy parafii fundują „dar ołtarza”. Chętne grupy mogą przekazać swoją ofiarę na ten cel u ks. Piotra Pluty do 22 marca.
 13. Katolicka Szkoła Podstawowa  im. Jana Pawła II w Żarach prowadzi nabór uczniów do kl. I na rok szkolny 2015/2016. Zapisy i szczegółowe informacje w sekretariacie szkoły.
 14. Dziękujemy mieszkańcom ul. Kaszubskiej nr parzyste od 12 do końca  za posprzątanie kościoła. Troskę o świątynię polecamy mieszkańcom ulic: Akacjowej, Brzozowej i Klonowej.
 15. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Zapraszamy do naszego sklepiku, gdzie m.in. można nabyć kartki i ozdoby świąteczne. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 16. W tym tygodniu Bóg odwołał do wieczności: +Leokadię Jaroszewicz-Bortnowską, +Helenę Kempin oraz +Henryka Burneckiego, których polecamy Bożemu Miłosierdziu.
 17.  Zapraszam na naszą stronę internetową: www.wnmpzary.pl