14

Ogłoszenia parafialne

III Niedziela Adwentu

 1. Witamy w parafii Ojca Rekolekcjonistę. Msze św. z nauką jeszcze jutro i we wtorek o godzinie 9:00 oraz 18:00. Okazja do sakramentu pokuty jutro od godz. 8:30 oraz od godz. 17:00. 
 2. Przypominamy, że w tygodniu w naszej parafii okazja do spowiedzi św. 15 minut przed każdą Mszą św., w niedziele w czasie Mszy św.
 3. Dziś Dzień Solidarności z Kapłanami Seniorami. Taca przeznaczona na potrzeby Domu Księży Emerytów w Zielonej Górze.
 4. Przed kościołem możliwość nabycia, w ramach akcji Caritas, świec na stół wigilijny: większych w cenie 12 zł. oraz mniejszych w cenie 5 zł.
 5. Zachęcamy także do włączenia się w akcję przygotowania paczki dla najbardziej potrzebujących rodzin z naszej parafii. Informację o rodzinie można znaleźć na kartkach wyłożonych na bocznym ołtarzu. PZC chciałby rozdać paczki do 18 grudnia, dlatego prosimy o ich dostarczenie przed tym terminem. Już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać za życzliwość, pomoc i zaangażowanie.
 6. Zapraszamy, nie tylko dzieci, do udziału w roratach: od poniedziałku do piątku o godz. 18:00.
 7. Dzieci, które uczestniczyły w nabożeństwach różańcowych, a nie odebrały jeszcze nagrody, mogą zgłaszać się do zakrystii.
 8. Zapraszamy na przekazanie Światełka Pokoju z Betlejem – w czwartek, o godz. 16:00. Uroczystej Eucharystii będzie przewodniczył ks. bp Stefan Regmunt.
 9. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z gr. młodszej – ks. Piotra Pluty, w piątek, 19 grudnia. Spotkania rozpoczynają się Mszą św. o godz. 18:00.
 10. Przypominamy, że od pierwszej niedzieli adwentu zmieniły się godziny otwarcia kancelarii parafialnej. Kancelaria jest czynna w poniedziałki i piątki w godz. 16:00-17:00, oraz w soboty w godz. 10:00-11:00.
 11. Informujemy, że uległ zmianie numer konta parafialnego. Stare konto będzie aktywne do końca roku 2014. Nowy numer konta jest podany w gablotce oraz na stronie internetowej parafii.
 12. Katecheza dla rodziców i chrzestnych, wyjątkowo, z uwagi na okres świąteczny, odbędzie się w piątek, 19 grudnia, po Mszy św. wieczornej.
 13. Dziękujemy mieszkańcom ulic: Kruczej, Sarniej i Dziewina za posprzątanie kościoła. Troskę o świątynię w tym tygodniu polecamy mieszkańcom ul.: Zakopiańskiej.
 14. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
 15. Jest także do nabycia kalendarz parafialny na rok 2015 poświecony ś.p. ks. Proboszczowi Tadeuszowi Dobruckiemu w cenie 10 zł.
 16. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w roznoszenie opłatków wigilijnych. W ich intencji będzie odprawiona Msza Św. – jutro o godz. 18:00. Opłatki można jeszcze nabywać w zakrystii oraz sklepiku.
 17. W tym tygodniu pożegnaliśmy: + Zygmunta Zarembę. Wieczny odpoczynek, racz mu dać, Panie…
07

Ogłoszenia parafialne

II Niedziela Adwentu

 1. Przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 2. Zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 9:00, a po Mszy św. o godz. 13:15 adoracja Najświętszego Sakramentu z Koronką do Bożego Miłosierdzia prowadzona przez Domowy Kościół.
 3. Z okazji wspomnienie św. Ambrożego, dziś o godz. 11:30 w parafii Miłosierdzia Bożego w Żarach zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji pszczelarzy i ich rodzin.
 4. Przed kościołem możliwość nabycia, w ramach akcji Caritas, świec na stół wigilijny: większych w cenie 12 zł. oraz mniejszych w cenie 5 zł.
 5. Zachęcamy także do włączenia się w akcję przygotowania paczki dla najbardziej potrzebujących rodzin z naszej parafii. Informację o rodzinie można znaleźć na kartkach wyłożonych na bocznym ołtarzu. PZC chciałby rozdać paczki do 18 grudnia, dlatego prosimy o ich dostarczenie przed tym terminem. Już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać za życzliwość, pomoc i zaangażowanie.
 6. Prosimy osoby, które w latach ubiegłych roznosiły opłatki o pomoc także w tym roku.  Opłatki można odbierać na plebanii.
 7. Zapraszamy, nie tylko dzieci, do udziału w roratach: od poniedziałku do piątku o godz. 18:00.
 8. Jutro, w czasie Mszy św. o godz. 18:00 pobłogosławimy medaliki dzieciom przygotowującym się do swojej pierwszej spowiedzi i Komunii św.
 9. Dzieci, które uczestniczyły w nabożeństwach różańcowych, a nie odebrały jeszcze nagrody, mogą zgłaszać się do zakrystii.
 10. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z gr. starszej – ks. Piotra Sudoła w czwartek, 11 grudnia; gr. młodsza – ks. Piotra Pluta będzie miała swoje spotkanie w piątek, 19 grudnia. Spotkania rozpoczynają się Mszą św. o godz. 18:00.
 11. Spotkanie rodziców ministrantów, kandydatów i scholi w środę, po Mszy św. wieczornej.
 12. Ksiądz Piotr Pluta odwiedzi chorych w piątek, 12 grudnia – początek o godz. 11, natomiast ks. Piotr Sudoł odwiedzi chorych w sobotę – początek od godz. 8:00.
 13. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w III Niedzielę Adwentu (14 grudnia). Okazja do spowiedzi świętej będzie w poniedziałek, 15 grudnia, od godz. 8:30 oraz od godz. 17:00.
 14. Rekolekcje Duszpasterstwa Trzeźwości odbędą się w dniach 8-10 grudnia (pon-śr). Spotkania o godz. 19:00 w kaplicy na plebanii.
 15. Przypominamy, że od pierwszej niedzieli adwentu zmieniły się godziny otwarcia kancelarii parafialnej. Kancelaria jest czynna w poniedziałki i piątki w godz. 16:00-17:00, oraz w soboty w godz. 10:00-11:00.
 16. Od jutra okazja do sakramentu pokuty w naszym kościele w tygodniu 15 minut przed każdą Mszą św., w niedziele w czasie każdej Mszy św.
 17. Katecheza dla rodziców i chrzestnych, wyjątkowo, z uwagi na okres świąteczny, odbędzie się w piątek, 19 grudnia, po Mszy św. wieczornej.
 18. Informujemy, że ulega zmianie numer konta parafialnego. Stare konto będzie aktywne do końca roku 2014. Nowy numer konta jest podany w gablotce oraz na stronie internetowej parafii.
 19. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona na utrzymanie Domu Księży Emerytów w Zielonej Górze.
 20. W tym tygodniu w liturgii wspominać będziemy:- w poniedziałek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, - sobotę – św. Łucję,
 21. Dziękujemy mieszkańcom ul. Leśnej za posprzątanie kościoła. Troskę o świątynię w tym tygodniu polecamy mieszkańcom ulic: Kruczej, Sarniej i Dziewina.
 22. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
 23. W tym tygodniu pożegnaliśmy: + Agatę Gajewską-Sulimierską, + Krystynę Bachera, + Mariana Kazimierowskiego. Wieczny odpoczynek, racz im dać, Panie…
30

Ogłoszenia parafialne

I Niedziela Adwentu

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Jednocześnie rozpoczynamy w Kościele Powszechnym Rok Życia Konsekrowanego pod hasłem „Ewangelia, proroctwo, nadzieja – życie konsekrowane w Kościele dzisiaj”.
 2. Stan życia konsekrowanego obejmuje siostry zakonne, ojców i braci zakonnych, osoby należące do instytutów świeckich oraz pustelników, konsekrowane wdowy i dziewice. Wszyscy oni oddają się na służbę Bogu i ludziom przez naśladowanie Jezusa na drodze rad ewangelicznych: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Modlitwą, pracą i świadectwem ubogacają życie Kościoła i społeczeństwa. Rok Życia Konsekrowanego stanowi dobrą sposobność, abyśmy na nowo odkryli wartość całkowitego poświęcenia się Bogu oraz lepiej poznali życie i specyfikę powołania osób konsekrowanych. Niech ten rok pobudzi nas także do bardziej gorliwej modlitwy o nowe, święte powołania do służby Bogu i ludziom we wspólnocie Kościoła.
 3. Przed kościołem możliwość nabycia, w ramach akcji Caritas, świec na stół wigilijny: większych w cenie 12 zł. oraz mniejszych w cenie 5 zł.
 4. Zapraszamy, nie tylko dzieci, do udziału w roratach: od poniedziałku do piątku o godz. 18:00.
 5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 6. Spotkanie Przyjaciół Paradyża, w czwartek, po Mszy św. wieczornej na plebanii.
 7. Księża odwiedzą chorych w późniejszym terminie, który zostanie podany.
 8. Zmiana tajemnic Żywego Różańca w przyszła niedzielę, po Mszy św. o godz. 9:00, a po Mszy św. o godz. 13:15 adoracja Najświętszego Sakramentu z Koronką do Bożego Miłosierdzia prowadzona przez Domowy Kościół.
 9. W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 10. Zapraszam serdecznie na XIII Festiwal Telemannowski, który odbędzie się w dniach 5-7 grudnia 2014 r. w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Żarach. Ramowy plan Festiwalu wywieszony jest w gablotce.
 11. Z nowym rokiem liturgicznym ulegają zmianie godziny otwarcia kancelarii parafialne. Od jutra kancelaria będzie czynna w poniedziałki i piątki w godz. 16:00 – 17:00 oraz w soboty w godz. 10:00 – 11:00.
 12. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w III Niedzielę Adwentu (14 grudnia). Okazja do spowiedzi świętej będzie w poniedziałek, 15 grudnia, od godz. 8:30 oraz od godz. 17:00.
 13. Rekolekcje Duszpasterstwa Trzeźwości odbędą się w dniach 8-10 grudnia (pon-śr). Spotkania o godz. 19:00 w kaplicy na plebanii.
 14. W tym tygodniu w liturgii wspominać będziemy:- w środę – św. Franciszka Ksawerego.
  - w czwartek – św. Barbarę – patronkę górników, - sobotę – św. Mikołaja.
 15. Dziękujemy mieszkańcom ul. Pytlasińskiego i Stamma za posprzątanie kościoła. Troskę o świątynię w tym tygodniu polecamy mieszkańcom ul. Leśnej.
 16. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego oraz nowego numeru Wspólnoty. Już dziś zapowiadamy, że niebawem będzie do nabycia kalendarz parafialny na rok 2015 – w całości poświęcony + ks. Proboszczowi Tadeuszowi Dobruckiemu.
 17. W tym tygodniu pożegnaliśmy: + Stanisława Lendę, + Stefanię Kruszke oraz + Janinę Górecką. Wieczny odpoczynek, racz im dać, Panie...