14

Ogłoszenia parafialne

Podwyższenia Krzyża Świętego

 1. Serdecznie witamy w naszej parafialnej wspólnocie naszego Księdza Proboszcza, Pawła Koniecznego. Życzymy Księdzu wszelkich potrzebnych łask i nieustannej opieki naszej patronki – Matki Bożej Wniebowziętej na każdy dzień posługi w naszej parafii.
 2. Przeżywamy dziś święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej na godz. 19:00.
 3. Dziś, o godz. 15:00 uroczyste zakończenie peregrynacji i przekazanie obrazu do parafii w Drożkowie.
 4. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców – Tydzień Wychowania Chrześcijańskiego.
 5. Spotkanie kandydatów do bierzmowania gr. młodszej z kl. 3 gim. – rozpoczynających swoją formację – w poniedziałek, 15 września. Grupa starsza ma swoje spotkanie w czwartek, 18 września. Spotkania rozpoczynają się Mszą św. o godz.  18:00.
 6. Kurs przedmałżeński w parafii Miłosierdzia Bożego rozpocznie się dziś Mszą św. o godz. 18:00.
 7. Zapraszamy na spotkania Oazy Młodzieżowej w każdy piątek, po mszy wieczornej na plebanii.
 8. W najbliższą niedzielę zbiórka do puszek na potrzeby KUL i IFT.
 9. W tym tygodniu w liturgii wspominać będziemy:- w poniedziałek – NMP Bolesną,
  - we wtorek – św. Korneliusza i Cypriana, - w czwartek – św. Stanisława Kostkę,
  - w sobotę – św. Andrzeja Kim Taegon i Towarzyszy
 10. Troskę o naszą świątynię w tym tygodniu polecamy mieszkańcom ul. Mickiewicza.
 11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego, do którego dołączona jest płyta z kolejną częścią Dzienniczka. Jest także pierwszy po wakacjach numer naszej parafialnej Wspólnoty – poświecony w całości + ks. Proboszczowi Tadeuszowi Dobruckiemu.
 12. W tym tygodniu z naszej parafialnej rodziny Bóg odwołał do wieczności: +Irenę Synowiec, + Marcina Grabowieckiego i + Tadeusza Wawrzyniak. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
07

Ogłoszenia parafialne

XXIII Niedziela Zwykła

 1. Dziś zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 9:00. Natomiast adoracja z Koronką do Bożego Miłosierdzia prowadzona przez Domowy Kościół po Mszy św. o godz. 13:15.
 2. Od środy w naszej parafii rozpocznie się peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego.Powitanie obrazu na placu przed kościołem o godz. 17:00, a bezpośrednio po nim Eucharystia na rozpoczęcie peregrynacji pod przewodnictwem ks. bp. Stefana Regmunta. Z uwagi na peregrynację, intencja Mszy św. ze środy, z godz. 18:00 zostanie odprawiona o godz. 17:00.
  Czas peregrynacji jest jednocześnie czasem parafialnych rekolekcji. Msze św. z nauką codziennie (od czw. do sob.) o godz. 9:00 i 18:00. W niedzielę nauki na każdej Mszy św.
  Okazja do spowiedzi św. w piątek od godz. 8:30 i od godz. 17:00. Msza św. dla chorych – z udzieleniem sakramentu – w sobotę, o godz. 10:30. Zachęcamy do uczestnictwa nie tylko w Msza św., ale także w Godzinie Miłosierdzia i Apelu Jasnogórskim – codziennie, przez cały czas peregrynacji. Msza św. na zakończenie peregrynacji i pożegnanie obrazu w niedzielę, o godz. 15:00. Szczegółowy plan peregrynacji oraz grupy, które zachęcamy do adoracji, wywieszony jest w gablotce.
 3. W sklepiku można nabyć dewocjonalia i ozdoby związane z peregrynacją oraz Dzienniczek św. Siostry Faustyny. Zachęcamy do udekorowania okien naszych mieszkań i domów.
 4. W sobotę, w czasie Mszy św. na zakończenie Nocy Fatimskiej – o godz. 20:00 nastąpi kanoniczne wprowadzenie ks. Pawła Koniecznego na urząd proboszcza parafii WNMP w Żarach.
 5. Pielgrzymka Mężczyzna do sanktuarium w Międzyrzeczu odbędzie się 20 września (sobota). Zapisy w zakrystii, koszt 30 zł.
 6. Kurs przedmałżeński w parafii Miłosierdzia Bożego rozpocznie się w niedzielę, 14 września, Mszą św. o godz. 18:00.
 7. Spotkanie kandydatów do bierzmowania gr. młodszej z kl. 3 gim. – rozpoczynających swoją formację – w poniedziałek, 15 września. Rozpoczynamy o godz. 18:00 Mszą św.
 8. W tym tygodniu w liturgii wspominać będziemy:- w poniedziałek – Narodzenie NMP - święto,
  - we wtorek – Rocznica Poświęcenia Kościoła Katedralnego w Gorzowie Wlkp. – święto,
  - w sobotę – św. Jana Chryzostoma,
  - w niedzielę – Podwyższenia Krzyża Świętego – święto
 9. W najbliższą niedzielę nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 19:00.
 10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
 11. W tym tygodniu z naszej parafialnej rodziny Bóg odwołał do wieczności ś.p. Zbigniewa Gruber; Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…
24

Ogłoszenia parafialne

XXI Niedziela Zwykła

 1. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim urzędom, firmom, instytucjom i osobom, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się i pomogły w przygotowaniu i przeżyciu uroczystości żałobnych ś. p. ks. Proboszcza Tadeusza Dobruckiego.
 2. Najbliższy numer naszej parafialnej Wspólnoty będzie poświecony +ks. Proboszczowi, Tadeuszowi Dobruckiemu. Gdyby ktoś z parafina chciał podzielić się swoimi wspomnieniami, wyrazić wdzięczność i dać świadectwo swojej pamięci o Nim, może przesłać na adres mailowy ks. Piotra Pluty swoje słowa. (plutapiotr@o2.pl)
 3. Witamy w naszej parafii ks. Piotra Sudoła, który decyzją ks. biskupa został skierowany do naszej parafii i objął obowiązki wikariusza. Życzymy ks. Piotrowi wszelkich potrzebnych łask i nieustannej opieki naszej patronki Pani Wniebowziętej na każdy dzień posługi.
 4. Życzenia te kierujemy także w stronę siostry Dobrawy, którą serdecznie witamy w naszej parafialnej wspólnocie. Siostra Dobrawa przejęła funkcję przełożonej żarskiej wspólnoty. Będzie także katechizować na terenie naszej parafii.
 5. Przypominamy, że w miesiącu sierpniu poradnia rodzinna jest nieczynna.
 6. Rodziny z dziećmi korzystające ze wsparcia PZC mogą się zgłaszać po odbiór przyborów szkolnych do dnia 4 września.
 7. W gablotce można zapoznać się z Apelem KEP dotyczącym dnia modlitwy za Kościół Prześladowany na Bliskim Wschodzie.
 8. W najbliższą niedzielę przed kościołem zbiórka do puszek na rzecz chrześcijan prześladowanych.
 9. W tym tygodniu w liturgii wspominać będziemy:- we wtorek – Najświętszą Marię Pannę Częstochowską – uroczystość, - w środę – św. Monikę, - w czwartek – św. Augustyna,
  - w piątek – Męczeństwo św. Jana Chrzciciela
 10. Troskę o naszą świątynię w tym tygodniu polecamy mieszkańcom ul. Sinkiewicza.
 11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
 12. Bóg odwołał do wieczności z naszej parafialnej rodziny ś. p. Tadeusza Czapskiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…