01

Ogłoszenia parafialne

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. Dziś po Mszy Św. o g. 9:00 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 2. W niedzielę dzisiejszą rozpoczynamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej, które będą odprawiane codziennie o g. 17:30.
 3. We wtorek, 3 maja - uroczystość N.M.P. Królowej Polski, Głównej Patronki Polski oraz kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze Św. w naszej parafii zostaną odprawione o g. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00.
 4. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają tzw. Dni krzyżowe z modlitwą o urodzaje.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. * spowiedź św. przed każdą Mszą Św. * spotkanie Przyjaciół Paradyża w czwartek na Mszy Św. wieczornej.
  * odwiedziny chorych: ks. Tadeusz - w piątek, ks. Adam i ks. Krzysztof - w sobotę; początek
    odwiedzin od g. 8:00.
 6. Od piątku rozpoczyna się nowenna do Ducha Świętego przed uroczystością Zesłania.
 7. W piątek po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na Krąg biblijny do salki na plebanii.
 8. W przyszłą niedzielę, 8 maja - w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego - na Mszy Św. o g. 12:00 dzieci z klas III będą przeżywały pamiątkę rocznicy swojej I Komunii Św.. Spowiedź św. dla dzieci i ich najbliższych w sobotę o g. 15:00.
 9. W niedzielę, 29 maja odbędzie się nasz parafialny festyn. Jak co roku zwracamy się z serdeczną prośbą o fanty, które można zostawiać na plebanii.
 10. W ramach Żarskiej Majówki zapraszamy 3 maja na Mszę Św. w intencji mieszkańców miasta, która zostanie odprawiona o g. 11:30 w kościele N.S.P.J., a o g. 19:00 w kościele św. Józefa odbędzie się Koncert Papieski w wykonaniu Stanisława Sojki - wstęp wolny.
 11. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Artylerzystów blok nr 11 za posprzątanie kościoła i złożenie ofiary. Troskę o kościół w tym tygodniu polecamy rodzicom dzieci rocznicowych.
 12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” oraz bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny” (w niej m.in. o Roku Miłosierdzia, o cudzie uzdrowienia za przyczyną bł. ks. Jerzego Popiełuszki i o filmie „Młody Mesjasz”).
 13. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 14. Spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką szlakiem św. Jana Pawła II odbędzie się w środę po Mszy Św. wieczornej w salce na plebanii.
 15. W dniach 20-29 lipca przez ks. Pawła Koniecznego organizowany jest wyjazd pielgrzymkowo-wypoczynkowy do Włoch (m.in. Asyż, Rzym z Watykanem, Monte Cassino, Manopello i Wenecja). Szczegóły i zapisy bezpośrednio u ks. Pawła. Informacje i program także w gablocie.
 16. Zapraszamy do naszego sklepiku, a także na naszą stronę internetową: www.wnmpzary.pl
24

Ogłoszenia parafialne

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. Dziś w ostatnią niedzielę miesiąca Msza Św. o g. 13:15 będzie odprawiona w intencji Ojczyzny, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu z Koronką do Bożego Miłosierdzia prowadzoną przez Wspólnotę Kościoła Domowego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 2. Dzieci z klas III będą przeżywały uroczystość rocznicy swojej I Komunii Św. w niedzielę 8 maja na Mszy Św. o g. 12:00. Zapraszamy rodziców dzieci rocznicowych na spotkanie organizacyjne jutro w poniedziałek na Mszę Św. o g. 18:00.
 3. Informujemy, że uroczystość I Komunii Św. w naszej parafii odbędzie się w przyszłym roku 7 maja.
 4. Zachęcamy i zapraszamy do udziału w nabożeństwach odprawianych po Mszy Św. wieczornej:* w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy - do skrzynki przy obrazie można składać intencje, które podczas nabożeństwa będziemy polecać wstawiennictwu Matki Bożej,
  * w piątek do Miłosierdzia Bożego, które kończy się ucałowaniem relikwii św. Jana Pawła II.
 5. W środę po Mszy Św. w bibliotece parafialnej spotkanie Wspólnoty Apostolatu Maryjnego.
 6. W piątek po Mszy Św. wieczornej zapraszamy miłośników Pisma św. i tych którzy chcą poznawać Święte Księgi na Krąg biblijny do salki na plebanii.
 7. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o g. 9:00 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 8. Za tydzień od 1 maja rozpoczynamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej, które będą odprawiane codziennie o g. 17:30.
 9. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę organizowaną przez naszą parafię szlakiem św. Jana Pawła II w dniach 13-15 maja. Szczegóły i zapisy u ks. Tadeusza.
 10. Troskę o kościół w tym tygodniu polecamy mieszkańcom z ul. Artylerzystów blok nr 11.
 11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” oraz są jeszcze egzemplarze naszej parafialnej gazetki „Wspólnota”.
 12. Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziś w odpowiedzi na osobisty apel papieża Franciszka oraz naszego biskupa Tadeusza przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc humanitarną dla Ukrainy.
 13. W kościele Podwyższenia Krzyża Św. (dawny Garnizonowy) odbędą się:* we wtorek od g. 16:30 - Różaniec św. i Msza Św. przez wstawiennictwo św. o. Pio. * w czwartek o g. 18:30 - Msza Św. „Żary dla Jezusa”.
 14. Katolickie Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące w Żarach ogłasza nabór uczniów do kl. I na rok szkolny 2016/2017. Spotkania dla kandydatów do Gimnazjum - w środę 27 kwietnia o g. 17:00, a dla kandydatów do Liceum - w czwartek 28 kwietnia o g. 17:00. Spotkania odbędą się w budynku szkoły przy ul. Kalinowskiego 15.
 15. Koncert XXVI Festiwalu Muzycznego EuroSilesia pt. „Wielcy Mistrzowie - przegrani czy wygrani” odbędzie się w naszym kościele w sobotę 30 kwietnia o g. 19:00. Szczegóły na plakatach. Darmowe karty wstępu do odbioru w Żarskim Domu Kultury. Z uwagi na koncert w sobotę nie będzie Mszy Św. wieczornej.
 16. W dniach 31.07.-8.08. odbędzie się pielgrzymka do Medjugorie. Szczegóły na plakatach w naszych gablotach i u siostry Dobrawy.
 17. Zapraszamy do naszego sklepiku, a także na naszą stronę internetową: www.wnmpzary.pl
17

Ogłoszenia parafialne

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA - DOBREGO PASTERZA

 1. Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania.
 2. W czwartek na Mszy Św. wieczornej spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z grupy młodszej (III klasy gimnazjalne).
 3. Zachęcamy do udziału w piątkowych nabożeństwach do Miłosierdzia Bożego odprawianych po Mszy Św. wieczornej, które kończyć się będą ucałowaniem relikwii św. Jana Pawła II.
 4. W piątek po Mszy Św. wieczornej zapraszamy miłośników Pisma św. i tych którzy chcą poznawać Święte Księgi na Krąg biblijny do salki na plebanii.
 5. W sobotę zapraszamy młodzież (zwłaszcza przygotowującą się do bierzmowania) wraz z rodzicami do kościoła Miłosierdzia Bożego w Żarach na dekanalne przeżywanie Jubileuszu Miłosierdzia z przejściem przez Bramę Miłosierdzia, uzyskaniem odpustu oraz spotkaniem z misjonarzem miłosierdzia. Rozpoczęcie o g. 11:00.
 6. W sobotę przypada uroczystość św. Wojciecha Bpa i Męczennika - głównego Patrona Polski, a także Pielgrzymka Przyjaciół Paradyża.
 7. Dzieci z klas III będą przeżywały uroczystość rocznicy swojej I Komunii Św. w niedzielę 8 maja na Mszy Św. o g. 12:00. Zapraszamy rodziców dzieci rocznicowych na spotkanie organizacyjne w poniedziałek 25 kwietnia na Mszę Św. o g. 18:00.
 8. Już dziś informujemy, że I Komunia Św. w naszej parafii odbędzie się w przyszłym roku 7 maja.
 9. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Witosa za złożenie ofiary na posprzątanie kościoła i Mszę Św. za nich, która zostanie odprawiona 27 maja o g. 7:00. Troskę o kościół w tym tygodniu polecamy mieszkańcom z ul. Artylerzystów (stare budownictwo).
 10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego” oraz nowego numeru naszej parafialnej gazetki „Wspólnota”.
 11. Bóg zapłać za złożone ofiary. Za tydzień zbiórka do puszek na pomoc humanitarną dla Ukrainy.
 12. I Liceum Ogólnokształcące im. B. Prusa w Żarach organizuje 18 czerwca 2016 r. Zjazd Absolwentów i Pracowników związany z obchodami 70-lecia istnienia szkoły. Szczegóły na afiszu w gablocie.
 13. W dniach 26.06.-5.07. organizowana jest przez ks. Mateusza Pobihuszkę (wikariusza par. NSPJ) pielgrzymka do sanktuariów Francji (m.in. Lourdes, Ars, La Salette). Koszt - 563 euro. Szczegóły i zapisy bezpośrednio u ks. Mateusza. Informacje także na plakacie w gablocie.
 14. Natomiast w dniach 31.07.-8.08. odbędzie się pielgrzymka do Medjugorie. Szczegóły na plakatach w naszych gablotach i u siostry Dobrawy.
 15. Zapraszamy do naszego sklepiku, a także na naszą stronę internetową: www.wnmpzary.pl